propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 22.08.2019 r. godz: 02:47 234 dzień roku, imienieny: Cezarego i Tymoteusza

Kalendarium

więcej wydarzeń

Szkoły średnie

Strona główna » Aktualności » Edukacja » Szkoły średnie
14.10.2014
Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Woli na stażu w Niemczech

Od 21.09.2014r. uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Woli kształcący się w zawodzie monter mechatronik i sprzedawca przebywają na 3-tygodniowej praktyce zawodowej w Niemczech.
Poznają  język, kulturę i historię kraju goszczącego oraz nabywają wiedzę i umiejętności w zakresie zawodu, w którym się kształcą. W pierwszym tygodniu stażu monterzy mechatronicy  odbywali praktyki w ośrodku Vitalis w Schkeuditz, gdzie zapoznali się ze stanowiskami pracy,  a następnie  rozpoczęli pracę w firmie  NUSSBAUM  HYDRAULIK MARKRANSTADT. Dziewczyny uczące się w zawodzie  sprzedawca  od początku pobytu pracują w sklepie sieci  NETTO. Staż jest realizowany w ramach projektu "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" i w całości finansowany z funduszy Unii Europejskiej.
Uczniowie oprócz zdobywania nowych umiejętności w swojej branży, zwiedzają pobliskie miasta. Byli już na wycieczce w Lipsku i Dreźnie. Drugi weekend swojego pobytu spędzili w Berlinie, poznając zabytki stolicy Niemiec, muzea oraz  siedzibę najwyższych władz państwowych.
Podczas wolnego czasu uczniowie ZSZiO w Woli mają możliwość poznania młodzieży przebywającej na stażu z innych miejscowości z kraju jak i z Europy. Moga kształcić swoje umiejętności inerpersonalne, a dzięki kontaktom  z obcokrajowcami szlifować język obcy.

ZSZiO Wola

Treść komentarza:
Autor: