A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Szkoła promuje wartość edukacji
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 23.02.2020 r. godz: 05:35 54 dzień roku, imienieny: Romany i Damiana

Kalendarium

więcej wydarzeń

Szkoły średnie

Strona główna » Aktualności » Edukacja » Szkoły średnie
01.07.2014
Szkoła promuje wartość edukacji

Od 02.12.2013 r. do 31.08.2014 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Woli realizowany jest projekt: „Wsparcie rozwoju szkół z powiatu pszczyńskiego – Wdrożenie nowatorskiego systemu doskonalenia nauczycieli”, obszar 18 – „Szkoła promuje wartość edukacji”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do nauczycieli placówki, ale nie brak w nim również warsztatów przygotowanych pod kątem rodziców i uczniów. Przedsięwzięcie rozpoczęto analizą sytuacji szkoły, potrzeb i oczekiwań nauczycieli. W rezultacie ustalony został plan działania, terminarz spotkań i zakres szkoleń/warsztatów.

Nauczyciele mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach: „Promocja wartości edukacji w szkole”, „Komunikacja interpersonalna” i w szkoleniu: „Neurodydaktyczne podstawy uczenia się”. W trakcie spotkań z ekspertami nauczyciele poznali założenia neurodydaktyki, rolę mózgu w procesie nabywania wiedzy, elementy przyspieszonego uczenia się oraz „mapę świata” ucznia. Usystematyzowano wiedzę na temat komunikacji interpersonalnej, skutecznego stosowania technik porozumiewania się oraz niwelowania barier komunikacyjnych.

Przeprowadzona została prelekcja dla rodziców pod hasłem „Jak rozmawiać z nastolatkiem i nie zwariować?”.

Osobami prowadzącymi zajęcia były:
pani Agnieszka Kloc – nauczyciel przedmiotów psychologicznych i pedagogicznych, specjalista doradztwa zawodowego i terapii pedagogicznej;
pani Teresa Tymrakiewicz – filozof, coach, menadżer oświaty, wieloletni nauczyciel akademicki, edukator MEN.

Warsztaty zakończono indywidualnymi konsultacjami eksperta z nauczycielami, rodzicami i uczniami. Projekt zakończy sprawozdanie z realizacji Rocznego Planu Wspomagania Szkoły przygotowane przez Szkolnego Organizatora Rozwoju Edukacji.

ZSZiO

Treść komentarza:
Autor: