propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 11.12.2019 r. godz: 14:50 345 dzień roku, imienieny: Damazego i Waldemara

Kalendarium

więcej wydarzeń

Szkoły średnie

Strona główna » Aktualności » Edukacja » Szkoły średnie
14.12.2013
Dzień Języków Obcych w LO Gilowice

20.11.2013 r. w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych, zorganizowany z inicjatywy nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego.

Jak co roku każda z klas musiała być ubrana w kolorach flagi wylosowanego wcześniej kraju. Zabawie towarzyszyły liczne konkurencje, podczas których klasy aktywnie walczyły o dodatkowe punkty z wybranych języków. W tym roku wśród konkurencji znalazły się: „Jaki to kraj?” (na podstawie charakterystycznych zabytków i jedzenia), „Jakie to państwo i stolica?” (na podstawie wylosowanej flagi), „Jaka to bajka?” (na podstawie fragmentów bajek czytanych w językach obcych), „Jakie to przysłowie?” (rozsypanki wyrazowe), „Omnibus” (pytania dotyczące kultury, historii i geografii państw danych obszarów językowych), English Riddles i wiele, wiele innych.

Dodatkowymi atrakcjami była obecność licealistów z Francji (Odette i Coco) oraz występy wokalne i taneczne. Dziewczyny z IIc: Sonia Szymakowska, Joanna Konerska i Klaudia Potyka zaprezentowały nam składankę piosenek, zaś Dominika Terebus z Ib z Pawłem Muchą (gościnny występ ucznia wolańskiego Gimnazjum im. Józefa Tischnera z Oddziałami Integracyjnymi) dała pokaz walca angielskiego i samby, po którym wszyscy ci, którzy chcieli nauczyć się podstawowych kroków tych tańców mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych.

W przerwie uczniowie mogli dowiedzieć się przeróżnych ciekawostek i skosztować przysmaków angielskich, niemieckich i francuskich odwiedzając specjalnie przygotowane stoiska. Tradycyjnie, impreza zakończyła się wspólnym odtańczeniem tańca belgijskiego, po którym tanecznym krokiem rozeszliśmy się do klas.

LO Gilowice

Treść komentarza:
Autor: