propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 14.12.2019 r. godz: 17:46 348 dzień roku, imienieny: Alfreda i Izydora

Kalendarium

więcej wydarzeń

Szkoły podstawowe

Strona główna » Aktualności » Edukacja » Szkoły podstawowe
17.07.2014
Plac zabaw przy Szkole Podstawowej w Górze już oddany

Wójt Gminy Miedźna informuje, że najmłodsi mieszkańcy gminy Miedźna mogą cieszyć się kolejnym, nowym i bezpiecznym placem zabaw. W sobotę 5 lipca br. uroczyście otwarto nowy plac zabaw przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Górze. Plac ten powstał w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła" i jest już czwartym placem zabaw wybudowanym przy gminnych szkołach podstawowych. Koszt inwestycji opiewa na ponad 219 000 zł, z czego połowa tej kwoty sfinansowana została z budżetu gminy Miedźna.

Z okazji udostępnienia nowego placu zabaw Rada Sołecka w Górze wraz z radnymi - panią Zofią Białoń oraz panią Ireną Kóską zorganizowała festyn rodzinny. Atrakcji było wiele, a pogoda i goście dopisali.

Dzięki nowemu placu zabaw, dzieci mogą skorzystać z wielu nowoczesnych urządzeń, służących do ćwiczenia równowagi i poprawy ogólnej sprawności. Co istotne, wszystkie zamontowane urządzenia i elementy wyposażenia posiadają atesty i certyfikaty bezpieczeństwa potwierdzające, że zostały wykonane w oparciu o obowiązujące w tym zakresie normy oraz
posiadają  dopuszczenie  do stosowania  w  kontakcie  z  dziećmi.

Życząc wszystkim dzieciom miłej zabawy, mamy nadzieję, że plac zabaw na długo będzie służył naszym małym mieszkańcom.

 

 UGM

Treść komentarza:
Autor: