propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 12.12.2019 r. godz: 10:23 346 dzień roku, imienieny: Adelajdy i Aleksandra

Kalendarium

więcej wydarzeń

Szkoły podstawowe

Strona główna » Aktualności » Edukacja » Szkoły podstawowe
07.06.2014
Igrzyska Szkół 2014

30 maja 2014 r. już po raz VIII byliśmy, wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli, organizatorami Integracyjnych Zawodów Sportowych Sport dla wszystkich  dla szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Miedźna. Impreza ta ma długą tradycję – odbywa się od 1992 roku, a od ośmiu lat ma charakter integracyjny.
Przemarsz zawodników rozpoczął to święto sportu. Sportowcy wprowadzeni zostali przy wtórze orkiestry dętej, której kapelmistrzem jest pan Piotr Olearczyk, zaś prezesem pan Łukasz Czyrwik. Orkiestra działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej z siedzibą w Woli. Następnie Wojciech Miemczok – uczeń klasy II b wciągnął na masz flagę Rzeczpospolitej Polskiej i zabrzmiał hymn narodowy.
W tym dniu swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości, których powitała pani dyrektor Barbara Bandoła. Wśród zaproszonych byli: Sekretarz Powiatu Pszczyńskiego – pan Szymon Sekta, dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie – pan Marcin Bienioszek, dziennikarz „Gazety Pszczyńskiej” – pan Paweł Komraus, przedstawiciele władz lokalnych, dyrektorzy szkół, rodzice, nauczyciele, zawodnicy i ich trenerzy oraz kibicujący im koledzy i koleżanki.
Święto to stało się także okazją do uhonorowania zawodników –sportowców, a także młodych ludzi, którzy realizują swoje pasje w innych dziedzinach życia i robią to na najwyższym poziomie. Wójt Gminy Miedźna – pan Bogdan Taranowski, Dyrektor ZOiW – pani Marianna Korkosz, Przewodniczący Rady Gminy – p. Stanisław Karbowy wręczyli nagrody laureatom konkursów, olimpiad i zawodów w roku szkolnym 2013/2014. Wśród wyróżnionych był uczeń klasy III Gimnazjum nr 1 w Woli – Karol Trela zwycięzca Gminnego Konkursu Plastycznego na logo Integracyjnych Zawodów Sportowych ogłoszonego w2013 roku.
Jak na prawdziwe Igrzyska przystało, Adam Pluta z klasy II b zapalił znicz olimpijski, którego ogień zagrzewał do walki wszystkich zawodników, a Agnieszka Pajer – uczennica klasy II c odczytała apel olimpijski. Wójt gminy – pan Bogdan Taranowski ogłosił otwarcie zawodów. Konkurencje sportowe odbywały się na wielu obiektach: w sali gimnastycznej naszego gimnazjum zmagali się siatkarze, zaś na boisku szkolnym – lekkoatleci; w szkole podstawowej uczestnicy walczyli o tytuł najlepszego tenisisty stołowego, a także przygotowano konkurencje dla uczniów niepełnosprawnych; piłkarze prezentowali swe umiejętności na „Orliku”, a pływacy, w tym także członkowie Stowarzyszenia Start z Katowic, na basenie w Woli.
Dzień Sportu doskonale też wpisuje się w prowadzoną od wielu lat w naszej szkole Kampanię Zachowaj trzeźwy umysł. Organizatorzy rozdawali ulotki uczestnikom imprezy dotyczące zagrożeń wynikających z zażywania dopalaczy i narkotyków, eksponowano także hasło tegorocznej Kampanii: „Postaw na rodzinę!”. Uznaliśmy, iż święto sportu to doskonała okazja, by pokazać, że rywalizacja, aktywność ruchowa, zainteresowania mogą być tarczą, która skutecznie chroni przed zachowaniami ryzykownymi, uciekaniem w sztuczny świat używek. Pasjonaci cieszą się możliwością realizowania swoich zamierzeń, to wypełnia ich dzień. Mają szansę na sukces, na wygranie swojego życia.
Spotkanie nasze odbywało się w przeddzień Dnia Dziecka, dlatego staraliśmy się, by było wyjątkowe, miłe i pozwoliło wszystkim obecnym poczuć się dziećmi. Nie zabrakło zatem słodkości rozdawanych przez bajkowe postaci podarowanych nam przez Radę Osiedla Wola II. Na terenie szkoły działała kawiarenka, gdzie można było skosztować wypieków i innych delicji przygotowanych przez trzecioklasistów w ramach zajęć technicznych. Na koniec odbyło się uroczyste udekorowanie najlepszych zawodników oraz występ grupy tanecznej „Kolorowa Tęcza” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli prowadzonej przez panią Jolantę Widlarz i jej męża.
Sprzyjająca pogodzie, wspólna praca wielu osób zaangażowanych w przygotowanie tej imprezy, przybycie licznych gości sprawiły, że VIII Integracyjne Zawody Sport dla wszystkich  były bardzo udanym wydarzeniem, które po raz kolejny zapisało się w historii naszej szkoły jako wspaniały dzień.

TABELA WTNIKÓW I TABELA WYNIKÓW II

 

SP 2 WOLA

Treść komentarza:
Autor: