Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 28.01.2020 r. godz: 07:11 28 dzień roku, imienieny: Walerego i Radomira

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sport

19.03.2014
MUKS Gilus osiąga coraz lepsze wyniki

Podsumowanie Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich w Gorzowie Wielkopolskim

W niedzielę 16.03.2014 roku, zakończyły się Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich w Gorzowie Wielkopolskim. Zawodnicy MUKS „Gilus” Gilowice, na co dzień uczniowie klasy pływackiej Gimnazjum nr 1 w Woli w składzie: Miriam Kwiatek, Agata Mietlińska, Katarzyna Michalska, Marek Brauntsch oraz Karol Trela, mogą pochwalić się 11 finałami A, 5 finałami B w tym  8 medalami (3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe). Podczas Mistrzostw Polski  21 razy poprawiali swoje rekordy życiowe.
Właścicielką dwóch złotych, dwóch srebrnych oraz jednego brązowego  medalu Mistrzostw Polski została - Miriam Kwiatek, zwyciężyła na dystansach 400m stylem zmiennymi oraz 200m stylem zmiennym. Ponadto dwukrotnie zajmowała drugą pozycję w konkurencjach 100 grzbietowym i 100 m stylem zmiennym, na 50 m stylem grzbietowym zdobyła brązowy medal.
Dwa medale z Gorzowa do domu przywiózł Karol Trela  na dystansie 200m stylem klasycznym  zdobył srebrny medal a Tytuł  Mistrza Kraju wywalczył na dystansie 100m stylem klasycznym.
Kolejną posiadaczką medali mistrzostw Polski jest  Agata Mietlińska, pływaczka MUKS „Gilus” Gilowice to brązowa medalistka na dystansie 200 m stylem klasycznym oraz finalistka (4 i 5 miejsce) w konkurencjach 100 i 50 m stylem klasycznym.
W klasyfikacji medalowej zwyciężyli reprezentanci MTP Kormoran Olsztyn, łącznie zdobywając dla klubu 7 medali (5 złotych, 1 srebrny i 1 brązowy) przed zawodnikami UKS Gim 92 Ursynów Warszawa, którzy wywalczyli również 7 medali, pływakami MKS Wodnik Radom, których łupem padło 9 medali oraz zawodnikami MUKS „GILUS” GILOWICE którzy zdobyli 8 medali (3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe) zajmując 4 miejsce.

Bardzo dobrze pływali  pozostali zawodnicy „Gilusa”: Marek Brauntsch na dystansie 50 m, 100 m, 200 m dowolnym oraz 100 m zmiennym uzyskał swój nowy rekord życiowy lepszy od starego o blisko 5 sekund. Katarzyna Michalska finalistka na dystansach 50 m, 100 m i 200 m klasycznym z nowymi rekordami  życiowymi . Zajęła odpowiednio 9, 11i 10 miejsce w Polsce.

Podsumowanie Mistrzostw Polski Juniorów 15-letnich w Gliwicach 07-09.03.2014

Na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach zakończyły się  Mistrzostwa Polski 15-latków w pływaniu. Padł jeden rekord Polski 15-latków, oraz jeden rekordu Polski Osób Niesłyszących. W zawodach wystartowało 471 zawodników ze 125 klubów. Muks Gilus Gilowice reprezentowała dwójka zawodników: Gabriela Fuks, Kacper Murański, którzy 4 razy występowali w finałach i 10 krotnie poprawiali życiowe rezultaty.

Kacper Murański na dystansie 50, 100, 200 motylkowym i 400 zmiennym był finalistą Mistrzost)w Polski (50 motylkowym - 9 miejsce, 100 motylkowym - 9 miejsce, 200 motylkowym - 6 miejsce, 400 zmiennym - 11 miejsce).