Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 08.07.2020 r. godz: 01:08 190 dzień roku, imienieny: Elżbiety i Prokopa

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sport

09.03.2014
Gminne zawody szkół podstawowych w siatkówkę

"Proszę pana, a zdążymy na lekcje? A musimy przynosić zeszyty? A można po zawodach iść do domu? A zwolni nas pan wcześniej z ...?" - to standardowy zestaw pytań szkolnych sportowców; Tłumaczę to tym, że klasa szósta uwielbia sportową rywalizację, szkolne obiady, a do domu chce iść wcześniej, by pomóc rodzinie w pracach domowych. Nie inaczej było w ostatni piątkowy poranek lutego, 2 godziny przed gminnymi zawodami z siatkówki.

Gminne zawody, jak co roku odbywały się na hali w SP 1 Wola, do rywalizacji stanęły szkoły z GÓRY, MIEDŹNEJ, FRYDKU I WOLI1 w kategoriach dziewcząt i chłopców, systemem "każdy z każdym" Mecze były grane do 2 wygranych setów do 25pkt. Jeśli było 1:1 o wyniku decydował trzeci set do 15 pkt (tzw tie-break). W pierwszym secie grała 4 uczniów, w drugim inna czwórka uczniów, a w ewentualnym trzecim można było wystawić czterech najlepszych z całej drużyny.

Rywalizacja stała na wysokim poziomie, rozegranie piłki "na trzy" u chłopców to już standard, u dziewczyn z klas sportowych również; Zagrywka, odbiór piłki dołem, wystawa palcami, przebicie - prawie jak w dorosłej siatkówce. Chociaż malkontenci powiedzą "prawie - robi wielką różnicę" Poturniejowe rozmowy trenerów siatkówki potwierdzają wysoki poziom zawodów, a przynajmniej większości czwórek.  Do tego wielkie emocje do samego końca turnieju, walka w tie-break`ach, małe dramaty i sporo pięknej sportowej rywalizacji zgodnie z założeniami Pierra de Coubertin`a.

Warto również dodać, że wśród dziewczyn byliśmy jedyną szkołą, której uczennice nie uczęszczają na dodatkowe  zajęcia z piłki siatkowej (Gilus czy klasy sportowe) a szkoda, bo wtedy by się dopiero działo.Chociaż trzeba powiedzieć, że niespodzianka i tak była bardzo blisko, i stan 7:7 w tie break`u z dziewczynami z Frydku sprawił, że zdecydowanie wolę takie zawody od oglądania w TV reprezentacji piłkarzy.