A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 03.08.2020 r. godz: 16:16 216 dzień roku, imienieny: Lidii i Augusta

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sport

04.12.2013
Prezes LKS Nadwiślan Góra podsumowuje sezon w III Lidze Opolsko-Ślaskiej

    Przygotowania do sezonu 2013/2014 w III Lidze rozpoczęliśmy tuż po zdobyciu Mistrzostwa IV Ligi. Stadion w Górze musieliśmy dostosować do wymogów związkowych. Powiększyliśmy ilość miejsc siedzących na stadionie. Po ustawieniu tzw. trybuny VIP-owskiej i  wybudowaniu sektora dla kibiców drużyny gości nasz stadion mieści w tej chwili 501 miejsc z krzesełkami. Latem wymieniliśmy także ławki dla rezerwowych, postawiliśmy wygodne i estetyczne boksy, które mogą pomieścić, obok rezerwowych, cały sztab szkoleniowy drużyn. Stare boksy zamontowaliśmy na boisku treningowym. Nasz stadion coraz bardziej przypomina najlepsze obiekty tego typu na Śląsku. Murawa boiska także należy do najlepszych, co wielokrotnie można było usłyszeć od naszych sportowych przeciwników. Naszą bolączką jest zaplecze Klubu jednak i w tym kierunku są posunięte pewne kroki i myślę, że juz niedługo będziemy się cieszyć z nowej siedziby.

    Na równi z tymi zmianami musiały iść zmiany w składzie drużyny. Tu swój kunszt i wyjątkowe wyczucie musiał pokazać Dyrektor Sportowy naszego Klubu - Robert Szuster. Będąc na tym stanowisku od trzech lat bardzo dobrze wie jakie są nasze oczekiwania. Wzmocnienia jakich dokonał pozwoliło nam patrzeć z góry na naszych przeciwników. Po rundzie jesiennej pierwszego w historii sezonu w III Lidze jesteśmy liderem mając 3 punkty przewagi nad wiceliderem z Bielska-Białej (Rekord). Zanotowaliśmy 11 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Strzelając 30 bramek i jednocześnie tracąc tylko 14 pokazaliśmy się dobrze zarówno w ataku jak i w obronie. W swoich szeregach mamy dotychczasowego Króla Strzelców Ligi – Tomka Matyska. Nasi zawodnicy wyróżniali się na wszystkich boiskach. Oczywiście mieliśmy też wpadki jak chociażby mecz z BKS Bielsko-Biała przegrany 3:0 ale takie wpadki wpisują się w życie sportowca. Ważne żeby wyciągać z nich wnioski. Spotkania z Czańcem i Górnikiem Zabrze, co prawda też przegraliśmy, ale wyniki mogłyby być inne gdybyśmy mieli nastawione lepiej celowniki, bo walki na boisku nie brakowało. Wyjątkowych wrażeń i zwrotów akcji nasza drużyna pokazała w meczach derbowych z Pniówkiem Pawłowice. Oba spotkania do przerwy przegrywaliśmy 0:1, lecz świetne drugie połowy pokazały kto rządzi w Powiecie Pszczyńskim. Skuteczność w pierwszym meczu (zakończonym wynikiem 4:1) i walka do końca w Pawłowicach (bramka na 2:1 w 94 minucie) sprawiły, że kibice mogli zobaczyć wyjątkowe widowiska.

    Trudno szczególnie wyróżnić któregokolwiek z zawodników, cała drużyna zasługuje na wyrazy uznania. Ja osobiście wyjątkowo doceniam dokonania trenera Adama Noconia. Mając w swoich szeregach wyjątkowe osobowości, jak chociażby Marcelo Da Costa, Krzysiek Zaremba czy Adrian Sikora, potrafił stworzyć wyjątkowy kolektyw, który osiągnął zamierzony cel. Pozwala to nam spokojniej patrzeć na rundę wiosenną. Niemniej jest to dla nas także niesamowite wyzwanie. Treningi rozpoczynamy 7 stycznia 2014r i jestem przekonany, że pojawią się na nich nie mniej znane kibicom twarze.

Wyniki Nadwiślana w rundzie jesiennej: 3:0 z LZS Leśnica (dom), 1:1 z Polonią Głubczyce (wyjazd), 2:0 z Górnikiem II Zabrze (d), 0:0 z LKS Czaniec (w), 4:1 z Pniówkiem Pawłowice (d), 2:0 z Rekordem Bielsko-Biała (w), 2:1 z Przyszłością Rogów (d), 3:1 z Czarnymi Otmuchów (w), 2:1 z Podbeskidziem II Bielsko-Biała (d), 4:0 z Odrą Wodzisław (d), 0:3 z BKS Stal Bielsko-Biała (w), 1:0 z LZS Leśnica (w), 3:1 z Polonią Głubczyce (d), 0:2 z Górnikiem II Zabrze (w), 1:2 z LKS Czaniec (d), 2:1 z Pniówkiem Pawłowice (w).
Bilans: 1 miejsce, 35 punktów, 11 zwycięstw. 2 remisy, 3 porażki, bramki 30:14.
U siebie: 7 zwycięstw, 1 porażka, bramki 21:6. Na wyjeździe: 4 zwycięstwa, 2 remisy, 2 porażki, bramki 9:8.
Najlepsi strzelcy: 10 - Tomasz Matysek, 7 - Krzysztof Zaremba, 4 - Damian Furczyk, 2 - Tomasz Boczek, Kamil Łączek, Adrian Sikora, 1 - Daniel Gurbisz, Łukasz Szędzielarz, Dawid Szwarga

Sławomir Bartoszek, Prezes Zarządu LKS Nadwiślan Góra, sportowasilesia.com

kibic:
Jestem kibicem Nadwiślana i martwi mnie to, że Dyrektor Sportowy interesuje się tylko drużyną seniorów. Drużyny młodzieżowe i dziecięce też są w tym Klubie, niestety w rozsypce. Martwi mnie również, to że ani Zarząd ani Dyrektor Sportowy nie robią nic w kierunku przyciągnięcia dzieci do Klubu, do gry w piłkę nożną. Z tego co słyszałem dzieci nawet uciekają z drużyn młodzieżowych i dziecięcych z różnych powodów.
2013-12-05 14:20:09
gynek:
kibic : jeśli twoje dziecko wiedziałoby, że NIGDY nie zagra w Nadwiślanie (seniorzy), że tu liczy się tylko spektakularny sukces "obcokrajowców", że kibice nie wiedzą nawet kto jest kto na boisku - to garnęłoby się do trenowania ? Przecież na chwilę obecną tylko "prezes" i noszowi są z Góry, ale p.Szuster i to zmieni.Oddaliście NASZ klub w obce ręce !!!
2013-12-20 07:19:20
IDeQdrZXmJZVK:
DHGj85 qnjkiefcwmxy, [url=http://yuvncsydaldo.com/]yuvncsydaldo[/url], [link=http://ukpsvhgxvzwg.com/]ukpsvhgxvzwg[/link], http://eamigiwssdcd.com/
2014-11-23 13:07:30
FzkHbhPyVTOi:
4J3c3G zedvkxwilebj, [url=http://qkimpvdlcaym.com/]qkimpvdlcaym[/url], [link=http://fgpeqggrissw.com/]fgpeqggrissw[/link], http://aufutucdedkm.com/
2014-12-14 03:29:49
JimmiXS:
QpJoQe http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
2016-08-13 14:23:23
Treść komentarza:
Autor: