Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 04.08.2020 r. godz: 18:47 217 dzień roku, imienieny: Dominika i Protazego

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
02.09.2013
I i III miejsca Kamili w MTB Bike Maratonu w Wiśle

31 sierpnia w Wiśle odbył się kolejny wyścig z cyklu Bike Maraton. Zeszłoroczna edycja okrzyknięta została jedną z najcięższych w sezonie. Komentarz Kamili – zdobywczyni I i III miejsca w MTB Bike Maratonu w Wiśle.

W ubiegłą sobotę podjęłam walkę na dystansie Mega. Do pokonania miałam 41 km z 1850 metrami przewyższenia. Po starcie na wiślańskim rynku rozpoczął się pierwszy podjazd w stronę Trzech Kopców. Jechałam mocnym rytmem, ale z zachowaniem pewnych rezerw, mając w perspektywie kilka długich podjazdów na całej trasie. Po dotarciu na wysokość ponad 800metrów, nastąpił szybki zjazd do Brennej a po rozjeździe dystansów drugi, najtrudniejszy podjazd tego wyścigu w stronę Kotarza. Poradziłam sobie w 100% ze sztywną ścianą, doganiając rywalki ze swojej kategorii. Jak się później okazało, od tego momentu rozpoczęła się walka o zwycięstwo. Traciłam nieco na zjazdach, goniłam na podjazdach. Czułam się silna w jeździe pod górę, szybko odpoczywałam i mogłam jechać wszystko w mocnym tempie. Po minięciu ostatniego bufetu, do mety pozostało około 15km i w perspektywie ponowna wspinaczka pod Trzy Kopce. Wiedziałam, że ostatni podjazd jest prawdopodobnie też ostatnią szansą na wyprzedzenie zawodniczki ze Szczecina, gdyż do mety prowadził 5 km zjazd. Gdy dogoniłam rywalkę, zdecydowałam się na atak i ostatnie 2km pod górę jechałam najmocniej jak potrafiłam, wykorzystując już resztki sił. Atak okazał się skuteczny. Obroniłam się także na zjeździe, pokonując sprawnie bardziej techniczne fragmenty i docierając na metę z minutową przewagą. Wyścig zakończyłam w czasie 3h10minut, wygrywając w kategorii K2 i zajmując 3 miejsce open kobiet.

Oprócz zwycięstwa, zdobyłam także kolejne cenne punkty do klasyfikacji generalnej Bike Maratonu. Do zakończenia cyklu pozostały dwa wyścigi w Polanicy i Świeradowie Zdroju. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW !!!