A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 07.08.2020 r. godz: 22:45 220 dzień roku, imienieny: Doroty i Kajetana

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
08.07.2013
Żłobek w Woli

Wójt Gminy Miedźna informuje, że gmina Miedźna przystąpiła do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Kubusiowe maluchy”. Wartość projektu to 432 405,38 zł, w tym wartość wkładu własnego gminy Miedźna wynosi 64 860,80 zł (15% wartości projektu).

Głównym celem projektu jest zapewnienie możliwości powrotu na rynek pracy osobom pozostającym bez zatrudnienia po przerwie związanej z urodzeniem i wychowaniem dzieci lub na urlopie macierzyńskim, wychowawczym. W tym celu utworzony został Żłobek w Woli, który zapewni opiekę nad dziećmi w wieku od skończenia 20 tygodnia życia do 3 lat.

Rekrutacja dzieci do żłobka planowana jest na drugą połowę lipca 2013r. Zajęcia w żłobku mają rozpocząć się we wrześniu 2013r.

W ramach projektu zakupione zostanie m.in.: wyposażenie żłobka, w tym: meble, urządzenia AGD i zabawki. Następnie przez cały okres trwania projektu będzie finansowane również jego utrzymanie.

Uczestnikami projektu mogą być rodzice zamieszkali na terenie gminy Miedźna, którzy przebywają na urlopie macierzyńskim, wychowawczym, lub pozostają bez pracy i  jednocześnie planują powrót na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem dziecka.

Do tej pory w gminie Miedźna funkcjonował jedynie Klub Dziecięcy „Kubusiowe Maluchy”, który utworzony został w ramach dotacji otrzymanej z Rządowego Programu „Maluch”. Klub ten mógł objąć opieką dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat przez maksymalnie 5 godzin dziennie.

Dzięki  środkom pozyskanym z Unii Europejskiej możliwe jest uruchomienie również żłobka, w którym opieką mogą zostać objęte dzieci już w wieku od skończenia  20 tygodnia życia przez maksymalnie 10 godzin dziennie względem każdego dziecka. 

Żłobek zlokalizowany będzie w budynku Gminnego Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka w Woli, przy ul. Górniczej 47b.

Źródło: UG Miedźna

 

yIiPJPciEkV:
Xil9f8 nndeldspfnjy, [url=http://ipxpfvggssbj.com/]ipxpfvggssbj[/url], [link=http://cxkkjmwagbgj.com/]cxkkjmwagbgj[/link], http://sqfkzrewypbl.com/
2014-12-21 05:18:45
AFlKNaOWeSQIQJoKSp:
cb6MBs mlnfelvirdcg, [url=http://mtdousasajgs.com/]mtdousasajgs[/url], [link=http://haruotmmjqbu.com/]haruotmmjqbu[/link], http://lfhbydjvihuq.com/
2016-02-26 04:52:46
Treść komentarza:
Autor: