A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Czy droga S1 powstanie dopiero po 2030 roku?
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 19.09.2020 r. godz: 17:16 263 dzień roku, imienieny: Januarego i Konstancji

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
09.12.2014
Czy droga S1 powstanie dopiero po 2030 roku?

Budowa drogi S1 z Mysłowic do Bielska Białej przez Bieruń i Lędziny znowu została przełożona. Przynajmniej tak wynika z opublikowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020. 

Budowa drogi S1 z Mysłowic do Bielska Białej przez Bieruń i Lędziny znowu została przełożona? Tak wynika z opublikowanego Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020.

Mimo jeszcze tegorocznych zapewnień wicepremier Bieńkowskiej i zakończonego sporu o wariant budowy drogi w Miedźnej, kluczowa z punktu widzenia, zwłaszcza Bierunia, Lędzin, Imielina i Chełmu Śląskiego droga, może nie powstać w najbliższej dekadzie. W nowym programie inwestycja znalazła się na pierwszym miejscu, tyle że listy rezerwowej. Co to znaczy?

Że budowa wskoczy do programu w wypadku wykolejenia się innej inwestycji lub pojawienia się dodatkowych pieniędzy. Chociaż jak przekonuje Marek Prusak, rzecznik GDDKiA, jest światełko w tunelu. - To prawda, że będziemy realizować te zadania, które zostały wymienione w programie, ale dla drogi S1 nie jest gotowa jeszcze dokumentacja, więc jeśli zostanie dokończona, sytuacja może się zmienić - wyjaśnia.

Do ukończenia drogi S1 pozostał 40 kilometrowy odcinek między węzłem Kosztowy II w Mysłowicach a węzłem Suchy Potok w Bielsku Białej. Dokumentacja ma być gotowa w przyszłym roku, bo aktualnie kończony jest piąty, kompromisowy wariant trasy. - W przyszłym roku wszystkie warianty zostaną poddane ponownej ocenie. Przetarg wówczas mógłby zostać rozpisany w 2016 roku, a budowa zrealizowana w latach 2017-2020 - tłumaczy Prusak.

Dalszy ciąg artykułu...

bierun.naszemiasto.pl

S1 ? temat powraca czy będzie cisza?:
PG Silesia zawarło Umowę z KV Projekty na uzupełnienie dotychczas opracowanej dokumentacji o dodatkowy wariant E. Termin opracowania został wyznaczony na 10 miesięcy od daty zawarcia umowy tj. do dnia 07.01.2015 r. Ponadto Bieruń i Oświęcim żądają S1: http://www.oswiecim-gmina.pl/pl/12239/114746/Dosc_korkow_smrodu_i_halasu_czyli_hanys_z_gorolem_reka_w_reke.html A przeszkoda poprzez zakłócenie spokoju oraz krajobrazu w pobliżu muzeum to jakaś paranoja - kilka tysięcy ludzi ma wdychać na wieki ten smród tuż pod oknami by "oszczędzić" spokój umarłych to jakaś ściema dobrze podana (muzeum można chronić dokładnie ekranami wpisanymi odpowiednio w krajobraz), tak jak sztuczny krzyk o KWK Brzeszcze - kopalnię zamkną jeszcze przed rozpoczęciem budowy bo takie są plany lub sprzedadzą jak znajdzie się kupiec, a drogi na śląsk
2014-12-26 22:06:32
cd:
dawno powinny być zaorane bo tam jest jeden wielki teren wydobywczy, a jednak górnicy nie wyszli na ulice-kopalnie jedna po drugiej tam zamykają nie ze względu na drogi tylko na koszty i politykę: coś za coś. Adminie pilnuj tematu bo może nie jest zbyt późno aby wariant przez Oświęcim został wybrany w zgodzie. Skoro żaby i ślimaki można było przenosić a nawet stanowiska roślin chronionych, to ślepowron poradzi sobie bez ludzkiej pomocy bo to ptak migrujący. Stawy zaś to sztuczne zbiorniki stworzone przez człowieka. Tak samo sztuczny jest problem przeciwności w temacie przebiegu S1 przez Oświęcim i Brzeszcze. Tam od trzydziestu lat to teraz są w planach zagospodarowania przestrzennego wydzielone i tereny pod drogę i nie powodują zatruwania na wieki kilkutysięcznej społeczności osiedla tuż przy trasie. Docelowo to będzie 80 000 aut na dobę hałas i smród nie do obliczenie ale skutek w postaci zwiększonej umieralności prawie pewny.
2014-12-26 22:20:10
cd:
5 czy 8 km do zjazdu i wyjazdu z S1 to nie problem dla mieszkańców naszej gminy. Zapomnijmy o centrum logistycznym i miejscach pracy takie centra już powstały na śląsku i mają wolne powierzchnie do wynajęcia. Zastanówmy się dlaczego tak forsowany jest wariant przez Miedźną? Bo ludzie siedzą cicho, a jak się przebudzą to już będą mieli rękę w nocniku jak w przypadku asfaltowni? Ludzie mieszkający w Woli obudźcie się szczególnie mieszkańcy W2.Odpuszczacie za 350m przesunięcia osi jezdni? i już po smrodzie, drganiach i hałasie?
2014-12-26 22:27:57
cd:
A gdzie Meritum - Stowarzyszenie przeciwko budowie owej drogi w naszej gminie? Stronę mają zie ale już nie przeciwni? Tylko nazwa została? Adminie zajmiesz się tym śmierdzącym tematem? Gdzie pozostali przeciwnicy? Kilka tysięcy podpisów przeciwko budowie w wariancie przecinającym gminę i cisza bo nie będzie przecięcia i licznych wyburzeń a jedynie kilka tysięcy (może bezwartościowe?) będzie skazane na zabójcze skutki oddziaływania S1?
2014-12-26 22:34:20
cd:
i jeszcze kolejne linki http://www.tvs.pl/informacje/kopalnia-brzeszcze-ocaleje-jest-nowy-wariant-budowy-drogi-s1-ale-znowu-sa-protesty http://www.faktyoswiecim.pl/fakty/aktualnosci/15218-powiat-obwodnica-oswiecimia-juz-pewna-zatora-prawie-pewna-co-z-s1
2014-12-26 22:52:30
Treść komentarza:
Autor: