A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 25.02.2020 r. godz: 07:10 56 dzień roku, imienieny: Wiktora i Cezarego

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
09.12.2014
Inwestycje na drogach powiatowych

Wojewoda śląski zatwierdził ostateczną listę rankingową wniosków w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2015. Na liście znalazły się inwestycje dotyczące dróg w Jarząbkowicach i Golasowiach, Gilowicach i Woli oraz Radostowicach.

Na ostatecznej liście rankingowej wniosków dotyczących tzw. „Schetynówek” znalazły się trzy dotyczące dróg w powiecie pszczyńskim. W gminie Pawłowice...

W Gilowicach i Woli przebudowane zostaną ulice Górnośląska i Pszczyńska. Kompleksowy remont czeka konstrukcję jezdni i chodniki. W brakujących miejscach powstną także nowe chodniki, kanalizacja oraz zatoki autobusowe. Projekt zakłada taże wykonanie bezpiecznego przejścia dla rowerzystów na skrzyżowaniu ścieżki rowerowej z drogą powiatową (zostanie tam zamontowane pulsacyjne oświetlenie ostrzegawcze, które będzie zainstalowane także na przejściu dla pieszych przy szkole). Koszt inwestycji planowany jest na ok. 5,5 mln zł, z czego 2,55 mln zł pochodzić będzie z budżetu państwa, 0,5 mln zł ze środków gminy Miedźna oraz budżetu Powiatu Pszczyńskiego - 2,05 mln zł.

Trzecie zadanie realizowane będzie w gminie Suszec...

W najbliższych latach na pewno nie zwolnimy tempa, jeśli chodzi o realizację inwestycji drogowych. Chciałbym zapewnić, że Powiat Pszczyński w dalszym ciągu będzie pozyskiwał środki zewnętrzne i to nie tylko dla inwestycji zwiększających bezpieczeństwo drogowe - mówi Paweł Sadza, starosta pszczyński.

powiat.pszczyna.pl

Treść komentarza:
Autor: