A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Marna jakość wody. Trzy pozwy przeciw GZGK Sp. z o.o.
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 24.09.2020 r. godz: 09:15 268 dzień roku, imienieny: Gerarda i Teodora

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
29.11.2014
Marna jakość wody? Trzy pozwy przeciw GZGK Sp. z o.o.

Jakość dostarczanej przez GZGK Sp. Z o.o. wody, u jednych mieszkańców gminy nie budzi żadnych zastrzeżeń, u innych znowu jest nie do zaakceptowania. Okazuje się, że roszczenia tych niezadowolonych są w pełni zasadne. Woda pitna ma jasno określone standardy i według tych standardów powinna być dostarczana. Według mieszkańców osiedli w Woli, GZGK dostarcza wodę, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Dowodzą tego przeprowadzone przez mieszkańców osiedla Wola II badania.

Niezadowolenie z jakości dostarczanej przez GZGK wody, mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej „Wola” wyrazili kierując sprawę na drogę postępowania sądowego dodatkowo twierdząc, że GZGK nie robi nic aby jakość dostarczeni do osiedla wody poprawić.

Nieoficjalnie mówi się, że osiedla Wola I i Wola II planują zrezygnować z współpracy z GZGK i podpisać umowę z innym dostawcą wody spoza gminy. „GZGK nie posiada wiedzy jakoby osiedla Wola I i Wola II miałby się odłączyć od istniejącej sieci wodociągowej” – twierdzi wójt. Jeśli do takiej sytuacji jednak dojdzie, będzie to potężny uszczerbek dochodów dla GZGK, który straci największego odbiorcę wody w gminie. W rezultacie może to postawić pod znakiem zapytania dalszą działalność tej firmy. W takiej sytuacji mało prawdopodobne jest aby GZGK było w stanie dostarczać wodę do pozostałych sołectw bez konieczności znacznego podniesienia już i tak wysokich opłat. 

Wiele wskazuje na to, że GZGK nie specjalnie przejmuje się zaistaniałą sytuacją. „Ja się tego uszczerbku nie boję. Osobiście gdybym był władny, to już dawno wypowiedziałbym tym odbiorcą umowy (osiedle Wola I i Wola II), tylko że tak nie wolno, bo obowiązkiem gminy jest dostarczenie wody mieszkańcom” – powiedział  Członek Rady Nadzorczej GZGK, Paweł Libera obecny na spotkaniu z mieszkańcami 7 lisoprada br. w Górze.

Spółdzielnia mieszkaniowa „Wola” wygrała już jedną sprawę sądową o jakość dostarczanej wody, w wyniku czego otrzymała od GZGK zasądzoną kwotę 47 867 zł. Obecnej SM „Wola” złożyła kolejne pozwy przeciw GZGK na kwotę 143 200 zł i następną na kwotę 22 136 zł.

ga ga tek. :
Marny to jest ten portal i jego twórca z rodziny Adam...w. nie byłby sobą jakby kogoś nie kopał. Żenada.
2014-11-29 22:35:01
Wola :
Panie Libera walnięty jesteś czy co ??? Działasz na korzyść mieszkańców czy własną korzyść ??? Ja gdybym był władny to dawno bym takiego pracownika wywalił z roboty !!! No cóż takich parobków jak pan potrzebuje urzędujący wójt od kilku lat. Myslę, że wójt wyciągnie konsekwencje prostaka - wieśniaka. Ps gdyby nie WI i WII to byś zdychał z głodu
2014-11-30 09:35:55
uff poszło:
Po pierwsze - z tego - o ile sobie dobrze kojarzę - to ten pan był pełnomocnikiem tego drugiego gościa w wyborach samorządowych. Po drugie - jak to, facet pełniący tę funkcję nie wie co dzieje się w gminnej spółce? Po trzecie - w 2014 roku GZGK był zwolniony z podatku na rzecz gminy w wysokości ok. 780 .000 zł (o ile dobrze pamiętam), więc czego się czepiacie. Może i w 2015 roku (tak jak do kilku lat będzie ponownie zwolniony z podatku)!. Po czwarte ga ga tek .. nie irytuj się. Facet prowadzący portal pisze widocznie prawdę, a ona nie powinna boleć. Z faktami nie dyskutuje się.
2014-11-30 20:11:02
P.D:
Kogo Pan nazywa wieśniakiem -prostakiem.?
2014-12-02 12:24:31
Wola:
Czyli ręka rękę myje ??? Libera jednak jest wieśniakiem bez uczuć dla mieszkańców Woli ??? Wójt wiedział co robi z przeprowadzką do Gilowic...
2014-11-30 22:34:21
Rozsądny Czytelnik:
A tu pada pytanie czy największy odbiorca wody jest dobrym płatnikiem i uczciwym partnerem? Od kilku lat jestem handlowcem i wiem z doświadczenia że najlepszym klientem jest ten który płaci w terminie i do którego się nie dopłaca, a podobno Spółdzielnia Mieszkaniowa w Woli jest klientem z którym bywają problemy. Pada kolejne pytanie: Ile straci GZGK jeśli nie dostarczy wody za którą i tak nie dostanie pieniędzy. Czytając cytowany fragment wypowiedzi Pana Pawła Libera ze spotkania przedwyborczego KWW Pana Słoninki śmiem twierdzić że tok myślowy Pana Libery jest podobny do mojego. Podejrzewam że pan administrator napisał ten artykuł pod wpływem wyborczej porażki prawie całego KWW Pana Słoninki z administratorem na czele. admin chciał zostać radnym i naprawiać świat. Z tego miejsca gratuluję Michałowi Przewoźnikowi krzesła w Radzie Gminy, był jedynym poważnym kandydatem z tego komitetu.
2014-12-01 18:32:32
Rozsądny Czytelnik:
PS. Spotkanie o którym wspomina administrator nie było spotkaniem z mieszkańcami, tylko spotkaniem przedwyborczym KWW Pana Słoninki. Na spotkaniu ponoć było mniej zainteresowanych niż kandydatów ze wspomnianego komitetu.
2014-12-01 18:42:17
Kopacz :
Jak najbardziej, to było spotkanie z mieszkańcami. Nawet jeśli przedwyborcze. Skoro jesteś taki "rozsądny" to odpowiedz sobie sam, czy z jakiegoś przymusu p. Libera się na nim znalazł? Za pytanie otwarte uważam, kogo reprezentował? Współorganizatorem raczej nie był, chyba, że czegoś nie wiemy?? Bez "porażki" jak piszesz nie sposób poczuć prawdziwy smak zwycięstwa. Znam niektórych ludzi z tego komitetu i to nie są "emeryci" mentalni a wręcz przeciwnie. Zapytaj organizatorów ile było obecnych osób zanim zaczniesz pisać nieprawdę. Chyba, że robisz to celowo? Gości było znacznie więcej niż kandydatów. Szkoda, że za mało, żeby wygrali, ale ktoś Ci powiedział, że piłka jest już w składziku?
2014-12-02 18:26:01
Szczery:
Do mało rozsądnego komentatora, który podpisał się WOLA > życzę ci chłopie / babo, żebyś chociaż do pięt dorósł temu którego nazwałeś wieśniakiem, puki co pisząc takie obelgi możesz mu buty lizać.
2014-12-01 18:47:25
Szczery:
do Wola: czytając twoje komentarze stwierdzam że płytki jest twój umysł, a słowa którymi obrażasz ludzi świadczą o twoim ubogim słownictwie.
2014-12-01 19:04:30
płatnik:
Szczery wyluzuj bo też za wodę płacisz a zachowujesz się jakbyś tu nie mieszkał
2014-12-02 21:36:47
Szczery:
Owszem płace, ale nie chcę też płacić więcej za to że ktoś nie płaci. Przykre jest to że jakiś Wola, obraża gościa, a sam jest wiesniakiem.
2014-12-02 23:03:49
marność:
Ktoś tu obraża się za nazwanie wieśniakiem, a nie za nazwanie prostakiem? Gratuluję. Szczery popraw ortografię "póki co" i nie powtarzaj się. Buta oraz hipokryzja ujawniająca się pod pewnymi pseudonimami pozwala wyciągnąć wnioski nie o ubogim słownictwie, a o niskich pobudkach piszących te słowa. Jestem optymistą może niepoprawnym, ale smak porażki i to kolejnej czuć w wypowiedziach niektórych. Wynik wyborów ogłoszony po wielu dniach oczekiwania nie jest dla pewnych osób zwycięstwem a każda kolejna porażka boli bardziej start d dobrej organizacji nie zagwarantuje sukcesu jak w głowie tylko żądza i władzy i ... Frustracja nie jest dobrym doradcą. Ci którzy ponieśli klęskę w obecnych wyborach pierwszy raz mają nauczkę. Słuchali tego co chcieli usłyszeć to mają czego nie chcieli zaznać, ale potrafią wyciągać wnioski i myśleć konstruktywnie.
2014-12-03 05:59:02
Kopać:
Kopacz życzę ci smaku zwyciestwa, ale żeby go poczuć to trzeba chodzić na wybory, a innych do tego namawiać. Nie pozostaje nic tylko cieszyć się z tego ze wyniki wyborów są takie, a nie inne. Przynajmniej nie ma obaw że urzędzie gminy wybuchnie afera taka jak przed laty w pszczyńskiej prokuraturze.
2014-12-02 22:55:25
mieszkaniec:
Skąd ta pewność Kopaciu? Ponad połowa wyborców nie chce wybierać - to nie tylko lenie i ciemnota, to też ludzie zrozpaczeni tym co widzą na codzień - nie widzą szansy na poprawę swojego losu nawet z tymi co kandydowali i liczyli że wygrają z obecną grupą sprytnie trzymająca władze. I mieli rację. W szaleństwie też jest metoda ale ona nie działa na obecnie rządzących którzy od lat wygrywają tą metodą i za cztery lata powtórzą swój sukces jeśli nie zmieni się opozycja i jej działania. Rada Gminy już podzielona stanowiskami wpływami i kasą, a Pani Radna z Woli co nie dostała mandatu ale zawsze pokornie spełniała polecenia będzie pracowała w nagrodę wspólnie z komisją przeciwdziałającą alkoholizmowi -za kasę większą niż przewodniczący Rady Gminy.
2014-12-03 06:12:45
Wesołek:
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy...na na na na na na...
2014-12-03 11:03:55
czytzcz:
Mieszkaniec - widać nie dociera do Ciebie świadomość prostych zasad demokracji. Przecież tak naprawdę ci , którzy te wybory wygrali w kampanii wyborczej zachowywali się przede wszystkim przyzwoicie, nie zionęli nienawiścią do całego świata - a już na pewno do swoich konkurentów. Dlatego ci. którzy wybrali tak a nie inaczej nie muszą być zrozpaczeni tym co przez te wszystkie lata i ostatnich kilka kadencji "grupa trzymająca władzę" w tej gminie zrobiła. Raczej za to wszystko dali kolejny raz mandat zaufania - choć nie wszystkim, ale oni tak strasznie jak inni przegrani rozpaczać nie będą.
2014-12-03 11:08:28
czytzcz:
Szczery nie przejmuj się jednym błędem ortograficznym. Są lepsi - nie potrafią "odmienioać" rzeczownika liczby mnogiej przez przypadki - patrz "odbiorcą" - wyżej w relacji ze spotkania w Górze.
2014-12-03 14:57:40
czytzcz:
przepraszam - miało być "odmieniować"
2014-12-03 15:03:27
Do czytzcz:
Słowo "przyzwoicie" jest jednoznaczne i nie konsumuje arogancji, półprawd, kłamstw i lekceważenia innych. Prosta i jedyna zasada demokracji to wola większości. Natomiast przedmówco bądź łaskaw nie wypowiadać się na temat, co skłoniło tę większość w naszej gminie do takiego a nie innego wyboru. Tutaj niezbędny byłby solidny socjolog, który po badaniach na dużej liczbie respondentów mógłby ocenić czym kierowali się tak naprawdę ludzie w swoich wyborach. Do urn wrzucali głosy, jednak nie uzasadniali swoich wyborów, więc nie konfabuluj. W czasie przedwyborczym często słyszanym argumentem (tendencja ogólnopolska) jest brak zaufania do kogokolwiek. To jest ta "tajna broń" zakotwiczonych na stanowiskach i okopanych poparciem ze strony grup związanych z nimi zawodowo. Dlatego pojawiają się w dyskusjach coraz bardziej liczne zarzuty o "układach" (również tendencja ogólnopolska) i coraz głośniejsze pomysły na kadencyjność w samorządach.
2014-12-03 19:45:55
Do czytzcz:
Napisze Pan coś bliżej o tej "strasznej rozpaczy", czy znów sobie konfabuluje i uważa, że tuż po wygranych wyborach wolno do woli popisywać się impertynencją? Proszę zważyć, że w naszej gminie sam wójt ledwo co umknął przed drugą turą, a niemalże polowa mieszkańców nie chciała go już jednak widzieć w tym miejscu. Zaś wielu radnych stoczyło wyrównaną walkę i sporo z nich miało tuż "za plecami" innych kandydatów. Zalecam wreszcie, aby pisząc o PRZYZWOITOŚCI wykazywałsię Pan jednak większym szacunkiem i dla tych wyborców, którzy mieli inne preferencje! Reasumując, obłuda z Pana wpisu aż ocieka.
2014-12-03 19:46:29
wiedzący:
Przecież to prywatna firma
2014-12-07 09:45:30
too:
Od kiedy GZGK jest firmą prywatną? GZGK to spółka o ograniczoną odpowiedzialnością. 100% udziałów w niej posiada Gmina Miedźna. Gminę tworzą jej mieszkańcy, zadaniem najważniejszym gminy jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb jej mieszkańców ( polecam lekturę ustawy o samorządzie gminnym). Czy GZGK nie zapewnia właściwie takiej potrzeby? To co na to udziałowcy?
2014-12-08 05:03:54
wiedzacy:
"prywatna" tak to miało brzmieć
2014-12-08 15:21:02
wiedzący, :
w prywatnej gminie? tak to zabrzmiało, jaką miało wymowę - fałszywie
2014-12-08 18:41:47
Treść komentarza:
Autor: