Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 17.02.2020 r. godz: 19:00 48 dzień roku, imienieny: Donata i Łukasza

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
02.08.2014
Sukces pływaków z MUKS GILUS GILOWICE

W dniach 18-20.07.2014r. pływalnia w Gliwicach była gospodarzem Letnich Mistrzostw Polski 15-latków w pływaniu. Na starcie zjawiło się 387 zawodników z 114 klubów. Zawody odbyły się na wysokim poziomie, o czym świadczą wyniki -  aż czterokrotnie zawodnicy poprawiali Rekordy Polski. W Mistrzostwach Polski bardzo dobrą formę zaprezentowali zawodnicy MUKS GILUS GILOWICE: Gabriela Fuks, Kacper Murański. Od lat rozwijają swój talent  u  trenera Sławomira Formasa w grupie pływackiej w  Gimnazjum nr 1 w Woli .

Wyniki Letnich Mistrzostw Polski 15 latków:

• Kacper Murański - 4 krotnie występował w finałach, poprawiając swoje życiowe rezultaty.
  • Na 50 motylkowym zajął 9 miejsce wygrywając Finał B i bijąc swójżyciowy rezultat o 2 s. Na dystansie o połowę dłuższym. 100m stylem motylkowym  w finale A  zakończył wyścig na 5 miejscu, poprawiając swój najlepszy rezultat o 3 s. 200m stylem motylkowym w Finale A pozaciętej walce zajął 6 miejsce, poprawiając poprzedni rekord  o 8 s.Na dystansie 200m stylem zmiennym zajął 10 miejsce, poprawiając swoją życiówkę o 7 s.
  • Świetnie zaprezentowała się także Gabriela Fuks, która ustanowiła cztery rekordy życiowe, poprawiając je o blisko 5 sekund. 100m stylem motylkowym zajęła 33 miejsce, 200m stylem motylkowym zajęła 25 miejsce, 200m stylem klasycznym zajęła 21 miejsce.

Z kolei w Gorzowie Wielkopolskim w dniach 18-20.07.2014r., odbyły się Letnie  Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich. Na starcie zjawiło się 267 zawodników z 97 klubów. Zawodnicy MUKS Gilus Gilowice, wychowankowie trenera Sławomira Formasa oraz absolwenci  Gimnazjum nr 1 w Woli w składzie:  Katarzyna Michalska, Marek Brauntsch oraz Karol Trela, którzy mogą pochwalić się 3 finałami A, 3 finałami B w tym 2 medalami (1 złoty, 1 srebrny) aż 15 razy poprawiali swoje rekordy życiowe!

Wyniki Letnich Mistrzostw Polski 16-latków:

• Dwa medale z Gorzowa do domu przywiózł Karol Trela. Na dystansie 200m stylem klasycznym  zdobył srebrny medal przegrywając ze swoim najgroźniejszym rywalem Karolem Zbutowiczem z Kormorana Olsztyn o 0,11 s. Tytuł  Mistrza Polski wywalczył na dystansie 100m stylem klasycznym. Na dystansie 50m stylem klasycznym przypłynął w finale A na 4 miejscu przegrywając medal o 0.08 s. Dalej naukę i sportową karierę będzie kontynuować w SMS Racibórz.

Oprócz Karola bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy Gilusa:

• Marek Brauntsch na dystansie 50m, 100m, 200m stylem dowolnym, 50m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym uzyskał swoje rekordy życiowe. W następnych sezonach swój talent będzie rozwijać w SMS Oświęcim.
  • Katarzyna Michalska finalistka Mistrzostw Polski na dystansach 50, 100 i 200 klasycznym z nowymi rekordami  życiowymi. Zajęła odpowiednio 10, 11 i 13 miejsce. Swój talent rozwijać będzie w SMS Racibórz.

Serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów sportowych!!