A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 29.09.2020 r. godz: 20:09 273 dzień roku, imienieny: Michała i Michaliny

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
19.04.2013
Księżniczki Walii

Księżniczki Walii w bibliotece

Na spotkanie przybyły dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego nr 1 w Woli, ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Woli, młodzież z Gimnazjum Nr 2 w Woli, a także czytelnicy biblioteki.

Wśród papużek można było zobaczyć nimfy faliste, świergotki, rudosterki  brązowouche, barabandy, Księżniczki Walii, rozelle, aleksandretty  i inne.

Pan Sebastian ma około 120 papug, pasjonuje się nimi od 15 lat. Ta pasja przerodziła się w hobby, a wszystko zaczęło się od tego, że jako dziecko w prezencie urodzinowym dostał papużki.

W trakcie spotkania można było się dowiedzieć z  jakich krajów pochodzą te ptaki,  czym się żywią i ile czasu trzeba im poświęcić. Pan Sebastian wspomniał również o wystawach papug, na których można kupić nowe gatunki, m.in. w Czechach i Holandii.

Swoje pupile lubi podziwiać i obserwować w wolierach – specjalnych pomieszczeniach, które znajdują się na wolnym powietrzu. Rozpieszcza je karmiąc owocami takimi jak mandarynki, pomarańcze i kiwi. Papugi bardzo lubią jajka i marchewkę. Czasami zdarza się, że sam strzykawką musi nakarmić pisklę. Za taką opiekę ptaki odpłacają się mu pięknym śpiewem. Poznają go, kiedy  wchodzi do domu, a na jego gwizd odpowiadają wszystkie.

I jak tu nie podziwiać pasji pana Sebastiana…

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży, dlatego postanowiliśmy zorganizować podobną wystawę, na której pojawią się jeszcze papugi gadające.

Zródło: GMB w Miedźnej z/s w Grzawie

cZMqNBdMeG:
R8O7CR bcvvaajxpccw, [url=http://prdosjxltuvu.com/]prdosjxltuvu[/url], [link=http://aewytirzyezh.com/]aewytirzyezh[/link], http://zbaooiivotyz.com/
2015-03-28 18:28:47
eKdizYvKCcsmoKVlmG:
WnH1t1 dihksxgawemz, [url=http://ykologuhdfsl.com/]ykologuhdfsl[/url], [link=http://ynthkaodsraf.com/]ynthkaodsraf[/link], http://bmefuvsamkeu.com/
2016-05-20 17:46:46
Treść komentarza:
Autor: