A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 24.09.2020 r. godz: 11:49 268 dzień roku, imienieny: Gerarda i Teodora

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
30.01.2014
Zachowaj ostrożność w kuchni

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie apeluje, o zachowanie ostrożności podczas używania kuchenek!!! Niewłaściwa obsługa czy użytkowanie ich w stanie nietrzeźwości, prowadzą często do powstania pożarów. Pożary takie zagrażają ludziom, a nie ugaszone zaraz po ich powstaniu, powodują rozprzestrzenienie się ognia na całe wyposażenie w kuchni. Dzięki, odpowiednio wcześnie podjętym działaniom gaśniczym przez mieszkańców, proces spalania można przerwać, minimalizując ryzyko powstania pożaru. Oprócz rzeczy codziennego użytku, którymi możemy się posłużyć, skutecznym środkiem gaśniczym są gaśnice przeznaczone do gaszenia pożarów olejów oraz tłuszczy używanych w kuchni – grupa pożarów F. W przypadku, gdy możesz bezpiecznie podjąć działania (brak zadymienia, brak wysokiej temperatury), postępuj wg schematu:

  1. zabezpiecz się przed promieniowaniem cieplnym (np. założenie bluzy z długim rękawem, ubranie rękawic, osłonięcie twarzy),
  2. wyłącz źródło ciepła (np. zakręcenie dopływu gazu, odłączenie napięcia),
  3. weź ścierkę lub ręcznik zmocz je i wykręć nadmiar wody,
  4. ostrożnie zbliż się do palącego się naczynia i ruchem od siebie zakryj szczelnie całą powierzchnię naczynia,
  5. jeśli masz na wyposażeniu gaśnice do pożarów grupy F, użyj jej,
  6. odsuń się od naczynia, poczekaj aż wystygnie, dopiero wtedy można bezpiecznie usunąć naczynie z kuchenki.

Jeśli występuję zadymienie a w wyniku pożaru nie można bezpiecznie zbliżyć się do palącego się naczynia, odstąp od działań, jak najszybciej opuść pomieszczenie, poinformuj straż pożarną o zdarzeniu tel. 998 lub 112 i czekaj w bezpiecznym miejscu na przybycie służb ratowniczych.
Filmy poniżej, przedstawiają sposoby postępowania w przypadku pożaru oleju na kuchence oraz niebezpieczeństwa jakie mogą się pojawić w przypadku niewłaściwego gaszenia takiego pożaru. Ponadto, na jednym z filmów pokazana jest skuteczność gaśnicza, gaśnicy do pożarów grupy F.

KPPSP w Pszczynie

Treść komentarza:
Autor: