A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 23.02.2020 r. godz: 06:21 54 dzień roku, imienieny: Romany i Damiana

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
29.03.2013
KSMiP KWK Brzeszcze zebrał 7000 podpisów w obronie kopalnie

Ludzie, którzy złożyli swoje podpisy popierają wariant A, który zakłada, że droga zostanie poprowadzona przez województwo śląskie, a dokładnie przez Miedźną. To rozwiązanie nie zagrażałoby dalszemu funkcjonowaniu kopalni, która jest największym pracodawcą w Brzeszczach i jednym z największych w województwie małopolskim. Wariantowi A sprzeciwiają się jednak mieszkańcy Miedźnej, i co ciekawe władze Brzeszcz, których budżet jest corocznie zasilany potężną kwotą wynikającą z funkcjonowania na terenie gminy zakładu górniczego.

- Trudno mi znaleźć jakąkolwiek logikę w postępowaniu władz samorządowych oraz władz województwa małopolskiego. Nie zauważają tego, że kopalnia jest największym pracodawcą w mieście, a ponadto każde miejsce pracy w górnictwie generuje około 4 miejsc pracy w pozostałych branżach. Ludzie ci zostali wybrani, aby w odpowiedzialny sposób podejmować decyzję lecz po ich dotychczasowych działaniach nie widać, by myśleli perspektywicznie. Dalsze istnienie kopalni to "być albo nie być" dla kilkunastu tysięcy osób. Samorządowcy argmumentują, że droga może przynieść miejsca pracy. Ja mogę przytoczyć przykład węzła, który został zbudowany przy kopalni Sośnica-Makoszowy. Ten węzeł wygenerował około 350 miejsc pracy, a tu kosztem drogi chcą uśmiercić zakład, który zatrudnia ponad 3100 osób. Te liczby pokazują ile miastu daje kopalnia, a ile może dać droga. Ta skala jest nieporównywalna - powiedział w rozmowie z portalem górniczym nettg.pl Stanisław Kłysz, lider Solidarności w kopalni Brzeszcze. 

Inicjatywa zbierania podpisów rozpoczęła się jeszcze w ubiegłym roku z inicjatywy związków zawodowych działających w zakładzie. Swoje poparcie dla kopalni można wyrazić w związkowych komisjach zakładowych. Ponadto listy do składania podpisów krążą po mieście na zasadzie kolportażu. Przedstawiciele Komitetu już cztery tysiące podpisów przekazali do GDDKiA. Mimo tego akcja ich zbierania jest wciąż kontynuowana.

- W ten sposób chcemy pokazać, jak duże niezadowolenie społeczne niesie ze sobą budowa tej drogi. Przyznam, że słyszę coraz więcej głosów mówiących o tym, że trzeba wyjść na ulicę i zamanifestować swoje racje. Jestem jednak zwolennikiem dialogu. Dyrekcja kopalni niejednokrotnie spotykała się z władzami samorządowymi i przedstawiała konkretne działania i korzyści wynikające z funkcjonowania kopalni. To jednak nie trafiało ani do władz miejskich, ani wojewódzkich - dodaje Stanisław Kłysz. Decyzja w sprawie drogi ma zostać podjęta w połowie tego roku.

Zródło: Portal Górnicz
Foto: Maciej Dorosiński

vUkCLdxyTdMr:
91MKWc ginbxuqetzas, [url=http://dxwomngnhnkq.com/]dxwomngnhnkq[/url], [link=http://guqjotskjuez.com/]guqjotskjuez[/link], http://rwzcxvlnqjug.com/
2015-01-10 16:44:54
Treść komentarza:
Autor: