A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 24.09.2020 r. godz: 09:52 268 dzień roku, imienieny: Gerarda i Teodora

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
18.01.2014
LKS Sokół Wola - czy uda się rozwiązać patową sytuację?

15 stycznia br. odbyło się zebranie sprawozdawczo – wyborcze Zarządu LKS Sokół Wola, którego celami było przedstawienie sprawozdania z działalności, omówienie finansów i wybór nowego zarządu klubu. Pierwszym punktem spotkania było przedstawienie przez Prezesa Klubu – Janusza Koczego – sprawozdania z działalności klubu.


Sprawozdanie z działalności klubu


W okresie sprawozdawczym Zarząd LKS Sokół Wola odbył 22 posiedzenia, na których omawiano bieżące problemy klubu, w szczególności dotyczące sekcji piłki nożnej, analizowano sytuację finansową klubu, omawiano organizację meczów i inne.

Po zakończonym sezonie 2012 / 2013, na skutek zbyt małej liczby zawodników, z rozgrywek wycofana została drużyna rezerw (Sokół II Wola). Spowodowało to, że część zawodników odeszła do innych klubów a pozostali podjęli treningi z pierwszą drużyną Sokoła i w grupach młodzieżowych. Od sezonu 2013 / 2014 żacy nie rywalizują już o punkty i miejsca, lecz co tydzień rozgrywają 3-4 zespołowe turnieje, po których wybiera się najlepszego zawodnika, bramkarza i strzelca turnieju. Zawodnicy LKS Sokół Wola przodowali w tych turniejach. W lipcu 2011 roku, na prośbę Zarządu LKS Ogień Wola, w wyniku trudności finansowych i organizacyjnych Ogień został rozwiązany a sekcja piłki nożnej klubu została przekazana do Sokoła Wola. Przejęta drużyna piłki nożnej została zgłoszona do rozgrywek klasy B Podokręgu Tychy, w którym występowała przez dwa sezony zajmując II i IV miejsce. W minionym sezonie zespół nie awansował do klasy A i został wycofany z rozgrywek.

W listopadzie 2011 na boisku przy ul. Międzyrzeckiej został rozegrany pożegnalny mecz Sokoła sprzed lat i obecnej drużyny. W porozumieniu z Urzędem Gminy obiekt ten został sprzedany a w zamian, w 2012 roku ruszyła budowa stadionu w Woli. Planowane otwarcie stadionu to przełom maja i czerwca bieżącego roku. W tym roku również Sokół Wola będzie obchodził 60 lat istnienia. Na czas budowy nowego obiektu, drużyna Sokoła, spotkania w roli gospodarza rozgrywała na boisku Polonii w Międzyrzeczu. Należy podkreślić, że na skutek porozumienia z Urzędem Gminy w Bojszowach i poczynieniem  nakładów finansowych (zainstalowanie wiat, utrzymanie obiektu, itp.) przez ponad dwa lata Sokół rozgrywał mecze na boisku Polonii nieodpłatnie.

W okresie sprawozdawczym Sokół Wola współpracował między innymi z Radą Sołecką i Gminnym Ośrodkiem Kultury organizując Turniej Dzikich Drużyn dla szkół z terenu gminy. Co roku Klub organizował spotkanie z zespołami młodzieżowymi na imprezie mikołajkowej, na której trenerzy dokonywali podsumowań rozgrywek a każdy uczestnik otrzymywał paczkę fundowaną przez Klub i Radę Sołecką w Woli.

Z racji organizacji rozgrywek Zarząd Sokoła był w ścisłym kontakcie ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej w Katowicach. To tam zarząd zgłaszał zespoły do rozgrywek i uzgadniał wszystkie terminy ale także wpłacał nie małe sumy za rejestracje, transfery zawodników czy kary pieniężne za żółte i czerwone kartki. W ostatnich latach zespół przodował w ilości kartek, co pociągnęło za sobą coraz większe wpłaty do ŚZPN.

Trzon pierwszego zespołu Sokoła zawsze opierał się na wychowankach klubu. Kiedy zawodnicy nie mogli, (np. z powodów kontuzji) brać udziału w meczach, klub musiał posiłkować się zawodnikami z sąsiednich drużyn.  Dobrze układała się współpraca z TS Podbeskidzie  Bielsko – Biała gdzie zawodnicy Sokoła przenosili się na czas nauki by później wrócić do Klubu.

Od czerwca 2010 roku trenerem LKS Sokół Wola jest Damian Odrobiński, który przejął drużynę po Dariuszu Grzesiku. W sezonie 2010 / 2011 drużyna zajęła II miejsce w rozgrywkach klasy okręgowej. W sezonie 2011 / 2012 – miejsce XI, a w sezonie 2012 / 2013 miejsce VI. Po rundzie jesiennej 2013 / 2014  LKS Sokół plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli grupy I. W sezonie 2012 / 2013 zespoły wchodzące w skład klubu odniosły następujące sukcesy:

  • Drużyna seniorów – VI miejsce w klasie okręgowej,
  • Zespół rezerw – IV miejsce w tyskiej klasie B,
  • Juniorzy – III miejsce w Podokręgu Tychy,
  • Trampkarze starsi – III miejsce w Podokręgu Tychy,
  • Trampkarze młodsi – IV miejsce w Podokręgu Tychy,
  • Żaki – III miejsce w Podokręgu Tychy,


Autonomiczną częścią klubu jest sekcja skata sportowego, zrzeszona i zarejestrowana w PZ Skat. W ubiegłym roku drużyna, której prezesem jest Stanisław Klenczar, zdobyła drużynowe Wicemistrzostwo Polski (więcej informacji KLIKNIJ TUTAJ).


Sprawozdanie finansowe

Klub Sokół Wola w okresie sprawozdawczym wydał 79300 zł podczas gdy wpływy jakie odnotował to 78240 zł. Różnica nie jest znaczna ale kwotę ponad 1000 zł trzeba skądś dołożyć. Jak mówi Mirosław Jaroszewski – gospodarz i skarbnik klubu – główne koszty poniesione przez Sokoła to transport zawodników na mecze, opłacenie trenerów i sędziów, zakup sprzętu utrzymanie boisk, korzystanie z basenu i usługi księgowe. I gdyby nie pomoc sponsora, który dofinansował klub kwotą ponad 24 tys. złotych sytuacja finansowa klubu mogła by być o wiele poważniejsza. Komisja rewizyjna klubu ustaliła że księgi prowadzone były w sposób prawidłowy a wszystkie wydatki są należycie udokumentowane.


Sprawy formalne i wybór zarządu


W głosowaniu zatwierdzono sprawozdanie z działalności klubu za lata 2010 – 2013, tym samym zarząd klubu otrzymał absolutorium. Jednakże najważniejszy cel spotkania nie został osiągnięty. Obecny Prezes LKS Sokół Wola, Janusz Koczy nie wyraził chęci na piastowanie tego stanowiska w następnych latach.  Mimo iż z sali zgłoszono kilku kandydatów na stanowisko prezesa klubu (żaden z nich z powodów formalno – prawnych i braku doświadczenia w prowadzeniu takowej działalności nie mógł przyjąć propozycji) i mimo usilnych próśb Prezesa Henryka Kuli, żeby zgłaszać kandydatury nikt nie kwapił się do podjęcia odpowiedzialności za losy Sokoła. Z tego też powodu, aby nie doprowadzić do rozwiązania klubu, obrady walnego zgromadzenia LKS Sokół Wola zostały przerwane do czasu ustalenia kandydata na stanowisko prezesa Klubu Sokół Wola.


Na zakończenie Prezes Klubu – Janusz Koczy – podziękował wszystkim którzy przyczynili się do rozwoju LKS Sokół w obecnej formie – trenerom, rodzicom, kibicom, sponsorom klubu i innym, którzy bezinteresownie pomagali w prawidłowym funkcjonowaniu Klubu.

LKS Sokół Wola


Kibic:
Rozwiązać ten Sokół!
2014-01-19 17:18:32
mądry kibic:
...a ciebie kibic związać i wyjdzie na zero.Klub potrzebuje na rok ponad 100 tys.a nie jakieś tam 79.
2014-01-20 18:33:50
kibic:
To niech zarząd weźmie się do roboty i zacznie pozyskiwać sponsorów, a nie tylko narzeka.
2014-01-21 07:04:29
xIdZPIBMGclWj:
VXoIsW eclewdjlnksl, [url=http://lmelrvdvwlcg.com/]lmelrvdvwlcg[/url], [link=http://zbarfvrzwgrr.com/]zbarfvrzwgrr[/link], http://pfcernqrvftb.com/
2015-03-24 05:41:17
jkQtJbMREnWC:
PjOU0X fuqtakahvkev, [url=http://abqdoiuwytkk.com/]abqdoiuwytkk[/url], [link=http://spdjralawgfs.com/]spdjralawgfs[/link], http://sgtskasznmwp.com/
2015-03-28 20:03:59
Bradley:
e81jY3 http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
2015-10-23 18:29:27
Barnypok:
CxqC5A http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
2017-01-03 16:04:00
Treść komentarza:
Autor: