A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 29.09.2020 r. godz: 18:17 273 dzień roku, imienieny: Michała i Michaliny

Kalendarium

więcej wydarzeń

Sprawy bieżące

Strona główna » Aktualności » Sprawy bieżące
02.04.2013
Stowarzyszenie Mieszkańców Przeciwko Budowie Drogi S1

...Sęk w tym, że o ile w Brzeszczach górnicy widzieliby wariant A, w którym droga nie przebiega przez gminę, to w Miedźnej takie rozwiązanie nie odpowiada Stowarzyszeniu, bo w nim droga przecinałaby gminę przeciwko czemu protestuje (obecnie) ok. 4 tys. mieszkańców.

- Nie jesteśmy przeciwnikami budowy dróg w Polsce, zdecydowanie opowiadamy się za pozostałymi wariantami proponowanymi GDDKiA budowy drogi S1 (dla niektórych z nich przygotowywano tzw. korytarze od kilkudziesięciu lat, umieszczając drogę w planie zagospodarowania przestrzennego) - wyjaśnia Piotr Kak ze Stowarzyszenia Meritum. - Strefa ochrony krajobrazu obozu zagłady nie ucierpi gdy jej skrajem przejdzie droga. Strefa życia mieszkańców gminy Miedźna zostanie zniszczona.

Stowarzyszenie sprzeciwia się budowie ekspresówki, gdyż w opinii je tworzących zbudowanie tej drogi wywoła katastrofę społeczną i ekologiczną. "Ucierpią na tym nasze dzieci, którym trasa S1 zniszczy szkołę lub przynajmniej zagrodzi do niej dostęp, ucierpi na tym pamięć i szacunek naszych przodków pochowanych na cmentarzu, ucierpią na tym mieszkańcy, którzy zostaną wypędzeni ze swoich domów, lub co gorsza skazani na wegetację w sąsiedztwie drogi, przez którą w ciągu doby ma przejeżdżać 44 tysiące pojazdów. Nastąpi powolne umieranie społeczności, odpływ młodych ludzi i degradacja środowiska naturalnego" - alarmuje Stowarzyszenie Mieszkańców Przeciwko Budowie Drogi "S1" w Gminie Miedźna i kontynuuje zbieranie podpisów.

W styczniu 2013 r. wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski zaapelował do mieszkańców "o poparcie apelu w sprawie kategorycznego sprzeciwu odnośnie wyboru i realizacji wariantu "A" w związku z planowaną budową drogi ekspresowej S1 od węzła "Kosztowy II" w Mysłowicach do węzła "Suchy Potok" w Bielsku - Białej". W apelu przypomniał, że 17 września 2012 r. Rady Gminy Miedźna podjęła uchwałę, w której sprzeciwiła się budowie drogi ekspresowej wg wariantu A.

"Sprawa budowy drogi nie jest jeszcze przesądzona, gdyż decyzja odnośnie wyboru wariantu przebiegu nie została podjęta. Przekonany, że powyższy apel przyczyni się do wzmocnienia naszego wspólnego głosu w tej sprawie" - zaznaczył w styczniowym apelu wójt Taranowski.

Zródło: Portal Górniczy

Treść komentarza:
Autor: