A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 30.03.2020 r. godz: 08:58 90 dzień roku, imienieny: Amelii i Jana

Kalendarium

więcej wydarzeń

Ogłoszenia

Strona główna » Aktualności » Ogłoszenia
11.05.2014
Nadwiślan - będą wydobywać piłkarskie talenty

W przyszłą niedzielę 18. maja o godzinie 14.00 na boisko sportowe w Górze zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 5 do 18 lat na inauguracyjny, otwarty trening nowopowstałej Górniczej Akademii Piłkarskiej. Współtwórcami są Damian Seweryn i reprezentant kraju Kamil Glik.
Niedzielny trening poprowadzi Damian Seweryn były piłkarz polskich i zagranicznych klubów.  – Program piłkarski opiera się na myśli szkoleniowej hiszpańskiej i włoskiej. Zajęcia motoryczne to w głównej mierze zasługa Marcina Urbasia, lekkoatlety Mistrza Europy – wyjaśnia Seweryn. GAP ma umożliwić dzieciom rozwój na wielu płaszczyznach. - Dlatego też położyliśmy nacisk na 3 główne segmenty: sensorykę, motorykę oraz technikę. Dodatkowo będziemy współpracować z trenerami judo i ju-jitsu w zakresie zajęć sprawnościowych i ogólnorozwojowych – dodaje Damian Seweryn. W ramach sensoryki dzieci w grach i zabawach Kinder Schule m.in. z piłkami rozwijają swoją sprawność ogólną. Zajęcia motoryczne to m.in. Szkoła Biegania nauka koordynacji ruchowej, prawidłowego biegu, przenoszenia ciężaru ciała,  profilaktyka antyurazowa. W ramach zajęć technicznych doskonalone będą podania, drybling czy też odbiór piłki. Akademia prowadzić też będzie program zdrowego odżywiania czy też zajęcia motywacyjne z psychologiem sportu. Zgodnie z przyjętym planem ma przez większość roku korzystać z boisk trawiastych.
Za byłym piłkarzem kilku śląskich klubów m.in. Górnika Zabrze, Odry Wodzisław czy też Piasta Gliwice stoi doświadczenie w postaci stworzonej przez niego akademii, jaka z powodzeniem działa w Poznaniu. – Mamy już blisko pół tysiąca zawodników. Grałem w kilku śląskich klubach i znam tutejszą specyfikę. Górnicza Akademia Piłkarska oferuje nie dość, że profesjonalny poziom szkolenia, to dodatkowo będzie prowadzić edukację związaną z tradycjami tego regionu – podkreśla Seweryn.
Pierwszy trening dla wszystkich chętnych odbędzie się w Górze. Lokalizacja nie jest przypadkowa. Od długiego czasu przygotowywaliśmy ten projekt z prezesem Nadwiślana Góra, Piotrem Przeniosło. Uznaliśmy, że inauguracyjny trening zorganizujemy właśnie w tym miejscu – dodaje Damian Seweryn.
Wierzę, że GAP będzie idealnym połączeniem kultywowania tradycjom tego regionu ze sportem. Akademia to na pewno nowa jakość, poparta bagażem doświadczeń ich współtwórców. Można powiedzieć, że wprowadzamy tu dobrze funkcjonujące know-how. Co ważne, projekt ten będzie dostępny zarówno dla dziewczyn, jak i chłopców w wieku od 5 do 18 lat i będzie obejmował swoim zasięgiem dużo większy teren niż tylko gminę Miedźna – przyznaje prezes Nadwiślan Góra, Piotr Przeniosło.
Wszystkich chętnych zapraszamy na OTWARTY trening prezentacyjny w niedzielę 18 maja o godzinie 14.00 na boisko sportowe w GÓRZE (przy drodze Pszczyna-Brzeszcze) przy ul. Długiej. W treningu może uczestniczyć każdy chętny, kto na zajęcia przyniesie sprzęt sportowy (najlepiej dres) oraz buty sportowe. Po zajęciach treningowych dzieci i młodzież wraz z osobami towarzyszącymi zapraszamy na szlagierowy mecz III-ligi pomiędzy Nadwiślanem i Skrą Częstochowa. Nie bez powodów wybraliśmy datę 18. maja. Chcemy, aby wszyscy nasi goście skorzystali i zobaczyli futbol na najwyższym poziomie. Obydwa zespoły prezentują w tym sezonie bardzo dobrą formę, co gwarantuje nam sporą dawkę emocji – zapewnia prezes klubu.

LKS Nadwiślan Góra

 
Treść komentarza:
Autor: