A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 08.08.2020 r. godz: 23:11 221 dzień roku, imienieny: Emila i Cyryla

Kalendarium

więcej wydarzeń

Kultura

07.05.2013
12 prac Herkulesa - konkurs mitologiczny

7 maja w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miedźnej -  filia nr 2 w Woli odbyła się I edycja konkursu mitologicznego dla klas V szkól podstawowych "12 prac Herkulesa". Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Studzienicach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej filia nr 2 w Woli.

Zadania konkursowe przygotowały: pani Magdalena Pasamonik z Filii Bibliotecznej w Woli i pani Katarzyna Wadas - nauczycielka ZSP w Studzienicach. Konkurs poprowadziła pani Małgorzata Skonieczna. O laur zwycięstwa walczyło 7 drużyn z SP nr 1 w Pszczynie, SP nr 2 W Woli, SP nr 8 w Rudołtowicach, SP nr 12 Studzionce, SP 16 w Studzienicach, SP nr 18 w Pszczynie oraz SP w Mizerowie.

Zawodnicy musieli zmierzyć się z 12 pracami jak mitologiczny Herkules. Uczniowie odpowiadali na pytania konkursowe losowane z rogu obfitości, dotyczyły one bogów i herosów, związków frazeologicznych pochodzących z mitologii greckiej. Należało rozwiązać krzyżówkę, odgadnąć, o jakiej postaci z mitologii mowa na podstawie opisu lub ilustracji.

Uczestnicy radzili sobie z konkurencjami wyśmienicie, wiedza piątoklasistów była naprawdę imponująca. Wykazali się znajomością drzewa genealogicznego bogów greckich i prawidłowo opisali gobelin znajdujący się z Muzeum Zamkowym w Pszczynie przedstawiający "Herkulesa duszącego lwa nemejskiego". Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: dyrektor ZSP w Studzienicach dr Halina Nocoń, dyrektor GBP w Miedźnej Renata Szweda oraz Jolanta Kalafarska instruktor w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie.

Główną nagrodę otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie Maria Korczak i Wojciech Brudek, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 16 ze Studzienic - Karolina Poterałowicz i Paweł Krasoń. Trzecią nagrodę otrzymała Szkoła Podstawowa w Studzionce - Bartosz Skajewski i Michał Przybyła. Wszyscy uczniowie otrzymali rogi obfitości, w których znajdowały się pamiątkowe smycze, ołówki oraz maskotki na pocieszenie. Wszystkim uczestnikom oraz nauczycielom przygotowującym swoich uczniów gratulujemy.

Katarzyna Wadas

Zródło: GBP Miedźna

Treść komentarza:
Autor: