A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Miedźniańskie Ule wręczone
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 19.09.2020 r. godz: 17:26 263 dzień roku, imienieny: Januarego i Konstancji

Kalendarium

więcej wydarzeń

Kultura

08.07.2014
Miedźniańskie Ule wręczone

We wtorek 24 czerwca br. podczas uroczystych obrad XLVIII sesji Rady Gminy Miedźna, która odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury w Woli poznaliśmy Laureatów nagrody Gminy Miedźna ustanowionej przez Radę Gminy za działalność kulturalną, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie i ochronę, którą stanowi statuetka „Miedźniański Ul”, dyplom oraz nagroda pieniężna.

Laureatami nagrody „Miedźniański Ul” zostali:

Zespoł Folklorystyczny „Folkowianie”

Zespół istnieje od 10 lat i działa przy Ośrodku Matka Boża Różańcowa. Jego członkami są niepełnosprawni podopieczni zamieszkujący m.in. gminę Miedźna. Zespół Folklorystyczny jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

 Pani Danuta Kocurek

Pani Danuta jest adiunktem Zakładu Historii i Teorii Wychowania, Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorką licznych publikacji, w których podejmuje zagadnienia związane z edukacją regionalną i dziedzictwem kulturowym naszej „Małej Ojczyzny”. Pani Danuta jest także autorką licznych wystąpień, w których przybliża sylwetki wybitnych działaczy z terenu gminy Miedźna, wskazując równocześnie na bogactwo kulturowe naszego regionu.

 Pani Joanna Karbowy

Pani Joanna jest nauczycielem w Gminny Przedszkolu Publicznym nr 2 im. W. Chotomskiej w Woli. Jest niezwykle zaangażowana w życie przedszkola i Zespołu Regionalnego Knefliki. Pani Joanna z pasją wykonuje powierzone cele, kształtując w młodych ludziach poczucie lokalnego patriotyzmu. Skromność, pogoda ducha, ciepło i życzliwość - gromadzą wokół niej liczne grono młodych artystów.Wójt Gminy Miedźna Bogdan Taranowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Miedźna Stanisławem Karbowym oraz Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Miedźna Stanisławem Lubańskim uroczyście wręczyli Laureatom statuetki  „Miedźniańskiego Ula”, dyplomy, kwiaty oraz nagrody pieniężne.

Warto podkreślić, że celem przyznanej nagrody jest przede wszystkim uhonorowanie oraz wyrażenie uznania dla miedźniańskich twórców, animatorów kultury, podmiotów funkcjonujących w sferze kultury w sposób szczególny zaangażowanych w pracę na rzecz kultury, przyczyniających się do tworzenia, upowszechniania, ochrony rozwoju kultury gminy Miedźna.

UGM

Treść komentarza:
Autor: