A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 29.09.2020 r. godz: 20:31 273 dzień roku, imienieny: Michała i Michaliny

Kalendarium

więcej wydarzeń

Kultura

14.04.2014
Noc z Andersenem w SP w Miedźnej

2 kwietnia, w dniu urodzin Andersena obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Dzień ten ma na celu rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. W 2007 roku w Czechach narodziła się akcja nazwana „Nocą z Andersenem”. Dzieci spędzają tę noc w bibliotekach czytając i słuchając bajek.
Nasza  „Noc z Andersenem” to impreza dla wszystkich chętnych uczniów, którzy rozwiązali wielki test z znajomości baśni Andersena. W zabawie uczestniczyło 38 uczniów z klas II-VI. Zaczęliśmy o godzinie 19.00 w piątek 5 kwietnia.  Tegoroczna noc obchodzona była pod hasłem „Nocy detektywów” dlatego wszyscy adepci musieli przejść bardzo trudny egzamin pod czujnym okiem nadkomisarza i nadinspektora. Wszyscy  uczestnicy wykazali się bystrością umysłu i znakomicie rozwiązali  skomplikowane łamigłówki detektywistyczne.
Uczniowie podzieleni na cztery grupy wykonywali różne zadania: konstruowali doskonałe przydatne do pracy gadżety detektywa , projektowali stroje tajniaka, odgadywali dalszy ciąg historii. W czasie zabawy odwiedzili nas mili goście, którzy czytali fragmenty wybranych przez siebie książek. Na koniec wszystkie grupy prezentowały swoje prace, śmiechu przy tym było bardzo dużo.
Gdy pożegnaliśmy naszych gości, ok. 23.00 dzieci wszystkie grupy z latarkami wzięły udział w poszukiwaniu skarbu. Nasi detektywi szli wg wskazówek zostawionych przez samego H.CH. Andersena. (Niestety zaszyfrowane i to różnymi szyframi). Wszystkie wskazówki rozwiązaliśmy znakomicie i poznaliśmy skarb Andersena.
 Po wieczorze pełnym wrażeń trzeba było jeszcze trochę pogadać i trochę się zdrzemnąć. Zakończyliśmy imprezę w sobotę 5 kwietnia o godzinie 8.30. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty i zakładki do książek. Zapraszamy do obejrzenia  zdjęć w albumie fotograficznym.

SP Miedźna

Treść komentarza:
Autor: