A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 22.10.2020 r. godz: 11:56 296 dzień roku, imienieny: Filipa i Kordulii

Kalendarium

więcej wydarzeń

Kultura

20.03.2014
Orkiestra Dęta OSP Wola liczy już 47 muzyków

Podczas zebrania sprawozdawczego Zarządu OSP Wola, Kapelmistrz Orkiestry Dętej OSP Wola, Piotr Olearczyk przedstawił bieżącą sytuację orkiestry i wyróżnił szczególnie zaangażowanych muzyków.

Kiedy trzy lata temu przejmowałem orkiestrę liczyła ona 13-15 członków. Obecnie zespół liczy 47 członków i skupia muzyków z Woli, Góry i Gilowic. Jej najmłodszy członek ma 7 a najstarszy 60 lat. Niestety obowiązki zawodowe muzyków nie pozwalają aby wszyscy byli obecni na każdej próbie ale mimo tego orkiestra w obecnym składzie reprezentuje bardzo wysoki poziom a efekty tej pracy widoczne są w praktyce – mówił  kapelmistrz Olearczyk.

W czerwcu 2013 roku orkiestra z Woli wzięła udział w Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych Województwa Śląskiego, w Tąpkowicach, gdzie zachwyciła swoim występem i zakwalifikowała się do dalszego etapu konkursu, który odbędzie się w czerwcu tego roku. Występy na tak prestiżowych impreza o randze ogólnopolskiej wiąże się z wydatkami. Na dzień dzisiejszy orkiestra potrzebuje około 30 tys. złotych na zakup mundurów galowych dla muzyków.

Podczas zebrania kapelmistrz wyróżnił kilku członków orkiestry. Podziękowania trafiły do  prezesa orkiestry Łukasza Czyrwika. Dzięki jego pracy ja mogę bez problemowo prowadzić próby i zajmować się muzyką nie tracąc czasu na sprawy papierkowe – podkreślał kapelmistrz. Wyróżnienia i nagrody rzeczowe trafiły także do: Justyny Stolckiej, Mateusza Urbańczyka, Krystiana Ziobro, Marka Czyrwik i Andrzeja Czyrwik.

Wyborca:
Panie Wójcie pokaż pan swoją dobrą stronę rządzenia. Widzisz Pan, że z gazetki gminnej trzeba zrezygnować, bo nawet nasza ORKIESTRA nie ma na nowe mundury !!! Jak tak władza może ignorować tą młodzież i tych starszych naszych grajków, którzy naszą gminę MIEDŹNA REPREZENTUJĄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Weźcie się do roboty również RADNI i przeanalizujcie czy gazetka jest ważna czy ludzie, którzy nas reprezentują. P.S ...wyborcy już patrzą Wam na ręce radni od sódmych boleści ! Powodzenia orkiestro !!!
2014-03-21 07:10:17
Grajek :
Zgadzam się z " Wyborca " połowa osób w orkiestrze nie ma mundurów nawet to na zdjęciu widać. https://www.facebook.com/pages/Orkiestra-D%C4%99ta-OSP-Wola-Pod-Patronatem-Gok/436640366372095
2014-03-24 17:02:11
Czesław Urbańczyk:
bo się tak "patyczkujecie" z nimi.. gmina potrafi się tylko chwalić, a nie widzi swoich błędów.. ja na Waszym miejscu na najbliższy koncert, czy przegląd orkiestr pojechałbym pół na pół, jedni na galowo, a inni w ubrudzonych mundurach bojowych i gumowcach!!! pokazać społeczeństwu w powiedzie, województwie jakim to Rada Gminy Miedźna jest "dobrodziejem".. ludzie kochani mieć tylu MŁODYCH uzdolnionych ludzi i żałować im na mundury?? przecież ten mundur dla młodego muzyka jest dodatkową motywacją i czuje się z tego powodu dumny, że występuje w barwach Ochotniczej Straży Pożarnej.. a tak na marginesie, skoro brak kasy na mundury, to niech wójt też jedzie do Warszawy w rosyjskiej kufaji, ciekawe jak by sie czuł :)
2014-03-26 16:09:39
Treść komentarza:
Autor: