A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 22.10.2020 r. godz: 11:47 296 dzień roku, imienieny: Filipa i Kordulii

Kalendarium

więcej wydarzeń

Kultura

21.02.2014
Śladami Św. Karola Boromeusza - nowa ksiażka Księdza Zegrodzkiego

Gminna Biblioteka Publiczna w Suszcu zorganizowała spotkanie autorskie z ks. Piotrem Zegrodzkim, emerytowanym proboszczem parafii św. Barbary w Górze z dekanatu Miedźna.

Ksiądz Piotr jest rodowitym Ślązakiem, urodzonym w 1939 r. Kryrach. Pracował m.in. jako wikary w kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie. W latach 1980 – 2004 był proboszczem parafii św. Barbary w Górze. Społecznik, laureat plebiscytu „Człowiek Roku 2009”, dziejopisarz i zbieracz zapomnianych historii: redaktor parafialnej gazetki "List parafialny", autor "Kroniki Parafialnej" oraz wielu publikacji drukowanych w oficynie przy Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie m.in. "Krzyże i kapliczki przydrożne w Górze", "Organizacje społeczne w życiu parafii św. Barbary w Górze", "Z dziejów Góry koło Pszczyny", "Życie misyjne parafii św. Barbary w Górze w latach 1980 - 2005", "Moja mała ojczyzna".

Spotkanie to odbyło się z okazji wydania najnowszej publikacji – studium historyczno-pastoralnego „Śladami Św. Karola Boromeusza do spotkania z Janem Pawłem II Wielkim”, gdzie opisywana jest wizytacja naszego Papieża, a ówczesnego Kardynała Karola Wojtyły w kryrskim. Były podziękowanie, kwiaty, a także chwile wzruszenia. Ks. Piotr przybliżył nam treści swoich książek wydanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej i Oficynę Drukarską w Pszczynie. Opowiedział o swoich podróżach (głównie do Włoch), licznych spotkaniach oraz najciekawszych momentach z życia. Po spotkaniu nie zabrakło chętnych, którzy chcieli zakupić i zdobyć pamiątkowy wpis do nowo wydanej publikacji pt. „Śladami Św. Karola Boromeusza do spotkania z Janem Pawłem II Wielkim”.

Biblioteka Suszec

Treść komentarza:
Autor: