A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 22.10.2020 r. godz: 11:44 296 dzień roku, imienieny: Filipa i Kordulii

Kalendarium

więcej wydarzeń

Kultura

21.02.2014
Przedszkolaki na tropie przyrody. Konkurs przyrodniczo-ekologiczny.

19 lutego 2014 r. drużyny małych znawców przyrody ze wszystkich przedszkoli gminy Miedźna przybyły na zabawę ekologiczną, zorganizowaną już po raz ósmy przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Miedźnej oraz Gminne Publiczne Przedaszkole w Miedźnej. „Bohaterami” spotkania były warzywa i owoce. Hasło przewodnie konkursu brzmiało: „Marchew, jabłko i sałata zrobią z ciebie zucha, chwata”, a wesołej zabawie towarzyszyła piosenka: „Ogórek, ogórek, ogórek zielony ma garniturek…”

W „jadłospisie” naszych ekologicznych zmagań znalazło się osiem zadań, za wykonanie których drużyny otrzymywały od naszej Pogodynki pieczątkę.

Pojedynek na talenty rozpoczęła inscenizacja wiersza o zwierzątku autorstwa Agnieszki Frączek.  Kolejno na scenie pojawiały się: Wiewiórka, Kogut, Miś, Ślimak, Pies, Słoń i Biedronka.

Mali aktorzy urzekli wszystkich swoim scenicznym talentem, zachwyciły też kostiumy i pomysłowość wykonania. Przedszkolne gwiazdy sceny zostały zastąpione przez sympatyków mikrofonu, którzy zaprezentowali piosenki o warzywach i owocach.

A potem na sali pojawiło się mnóstwo przedszkolnych „żabek”, które kumkały i skakały w trakcie trzeciego zadania.

 

Dzieci mogły wykazać się swoim talentem plastycznym wykonując kolejne zadania: klejenie ciasteczkowych zwierzątek i przygotowanie owocowo-warzywnych kompozycji. Niebawem zaroiło się od kruchych motylków, ślimaczków, kotków, piesków i węży, zaś na tackach rozkwitły owocowo-warzywne kwiaty, pojawiły się też: pirat, baletnica, sowa…

Przedszkolaki zajmowały się również segregowaniem śmieci oraz tańczyły ekologicznego walczyka.

We wszystkich zadaniach i konkurencjach przedszkolaki spisały się na medal. Dzięki udziałowi w ekologicznej zabawie zdobyły  dla swoich przedszkoli  zestawy zabawek, gier, pluszaki, książki, kosze, „paczkę” z warzywami  oraz piękne dyplomy.


Nagrody ufundowali: Urząd Gminy w Miedźnej, Zespół  Oświaty i Wychowania w Miedźnej, Gminny  Zakład Gospodarki Komunalnej w Górze, Bank Spółdzielczy  w Miedźnej, Agencja  Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Biuro Powiatowe w Pszczynie,  Gospodarstwo Rolno-Warzywne Zdzisław Sosna , Rada  Rodziców przy GPP w Miedźnej, Gminne Publiczne Przedszkole w Miedźnej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej.

GBP

Treść komentarza:
Autor: