A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 03.08.2020 r. godz: 17:36 216 dzień roku, imienieny: Lidii i Augusta

Kalendarium

więcej wydarzeń

Gmina

20.04.2014
Nowy samochód dla policji.

Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie potrzebuje nowego samochodu. Dlatego też do Urzędu Gminy w Miedźnej zostało wysłane pismo z prośbą o wsparcie komendy kwotą 10 tys. złotych, które będą przeznaczone na zapewnienie taboru - zakup samochodu dla funkcjonariuszy policji.

Kilkanaście lat temu, kiedy zaistniała potrzeba budowy posterunku policji na Woli, gmina wyłożyła kilkaset tysięcy złotych na stworzenie miejsca dla funkcjonariuszy. Komendant Główny Policji, redukując koszty, jedną decyzją zlikwidował Wolański komisariat.

„zmarnowano nakłady wielu samorządów, u nas w komisariat zainwestowano kilkaset tysięcy złotych, a w skali województwa jest to kilka milionów. Komendant Wojewódzka jednym ruchem zlikwidował 36 posterunków, a wyposażenie prawdopodobnie poszło na złom. Patrząc z perspektywy podejmowanych przez policję decyzji – nas na te dodatkowe koszty nie stać. Poza pomocą którą dajemy policji na dzień dzisiejszy nie należy więcej dawać – podkreślał wójt.

Radni byli podzieleni. W głosowaniu, cztery głosy były przeciw, a trzy za przekazaniu pieniędzy policji. Prośba została odrzucona. Co więcej, nikt wcześniej nie wiedział o potrzebach policji i pieniądze nie zostały zabezpieczone w budżecie. Jeśli radni zdecydowali by się je przekazać musieliby wskazać wójtowi skąd je wziąć.

Mieszkańcy i władze nie były zadowolone z likwidacji komisariatu. Policja zapewniała, że likwidacja posterunku nie wpłynie na nasze bezpieczeństwo a czas dojazdu radiowozu na miejsce będzie trwał kilkanaście minut od zgłoszenia. Efekt tego widoczny jest obecnie, choćby kiedy do okradanych w nocy na Woli garaży, policja przyjechała następnego dnia, przed południem. W perspektywie daleko posuniętych prac nad budową elektrowni, należało by zastanowić się jak przywiezienie na plac budowy kilku tysięcy pracowników wpłynie na życie okolicznych mieszkańców i czy rzeczywiście policja zlokalizowana w Pszczynie, czy Bielsku-Białej poradzi sobie z nową sytuacją.

Czesław Urbańczyk:
skoro szef obrony cywilnej gminy Miedźna nie ma kasy na bezpieczeństwo mieszkańców gminy, to proponuję wszystkim policjantom wypiąć tyłek na kombinatora.. jak będzie potrzebował tzw. posiłki na dożynki, biegi uliczne, wyścigi kolarskie itp. to poślijcie jeden radiowóz, z odpowiedzią, że gmina była przeciwna doposażeniu braków jednostki i nie ma możliwości posłania więcej radiowozów, gdyż wszystkie są w terenie.. każdy kij ma dwa końce :) czasy komuny się już dawno skończyły, a skoro wójt siłą oderwany od pługa uważa inaczej to pokażcie mu swoje "pazurki" oczywiście legalnie i nie bójcie się!!! nie podskoczy, bo on się Was bardziej boi jak swojego cienia tylko nie daje tego po sobie poznać.. stanowczość jest Waszą siłą!!!!
2014-04-21 19:21:54
Treść komentarza:
Autor: