A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 07.08.2020 r. godz: 23:47 220 dzień roku, imienieny: Doroty i Kajetana

Kalendarium

więcej wydarzeń

Gmina

16.03.2014
Będzie remont budynku strażnicy OSP Wola

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Woli podczas Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 1 marca br. podsumowała ubiegły rok. Przyjęto sprawozdania finansowe i udzielono absolutorium zarządowi OSP Wola. Wśród przybyłych gości byli przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej, jednostek gminnych, wójt i radni gminy.

Jednostka OSP Wola licząca obecnie 58 druhów; z czego 16 jest przeszkolonych i berze udział w akcjach ratowniczo – gaśniczych; brała udział w gaszeniu 37 pożarów, w tym podpalenia śmietników, pożary samochodów, pożar torfowiska i nasypu kolejowego, i dwóch pożarach mieszkań. Strażacy z Woli pomagali także policji w poszukiwaniu narzędzia zbrodni. Łączny czas pracy strażaków wyniósł 608 godzin i 45 minut. Poza akcjami ratowniczo – gaśniczymi druhowie udzielali się także podczas WOŚP, akcji krwiodawstwa dla WOŚP. Brali udział w turnieju piłki halowej policjantów i strażaków, gminnych ćwiczeń zgrywających,  zabezpieczeniu biegów ulicznych, tyskim rajdzie samochodowym, zawodach w strzelaniu z broni pneumatycznej i wielu innych.

Prezes OSP Wola, Anna Noga Wniesienie Sznandaru OSP Wola


Praca strażaków z Woli, z pewności dawałby jeszcze lepsze efekty, gdyby nie usterki i problemy techniczne wysłużonych samochodów gaśniczych. Przeciekający zbiornik na wodę Jelcza, mimo uszczelnień, nie gwarantuje że samochód dotrze na miejsce zdarzenia z pełnym zapasem wody. Drugi samochód – Lulin, którym dysponuje OSP Wola, wymaga natomiast napraw blacharsko – lakierniczych i spawalniczych. Przez niekończące się remonty układu hamulcowego Lublina, strażacy tracą nie tylko sporo pieniędzy, ale także czasu który mógłbym być przeznaczyć choćby na szkolenia. W związku z powyższym podjęto uchwałę zobowiązującą gminne władze do zakupu nowego ciężkiego samochodu pożarniczego dla jednostki z Woli. Szansa zakupu nowego ciężkiego wozu dla Woli pojawi się najwcześniej w 2016 roku – podkreślił wójt.

Realnym zadaniem na dzień dzisiejszy jest termomodernizacja budynku OSP Wola. Po spotkaniu z projektantem ustalono, że sala na pierwszym poziomie zostanie przekształcona w przebieralnię dla strażaków a obecna kuchnia zostanie przeprojektowana na łazienkę z natryskami. Puste pomieszczenie na poddaszu zostanie zaadaptowane na aneks kuchenny, biuro i salę rekreacyjną. Ogrzewanie zostanie zmienione na gazowe, co zapewni stałą temperaturę w budynku, w zimie i spowoduję, że sprzęt więcej nie zamarznie.

Podsumowując, Prezes OSP Wola, Anna Noga podziękowała Rafałowi Mika za trud i nieustanne starania, który wkłada w utrzymanie nowej strony i tworzenie relacji z akcji. Kilkadziesiąt wideoblogów obrazujących prace strażaków można zobaczyć na stronie internetowej OSP Wola. Wszystko po to, aby przybliżyć naszej społeczności trudy pracy strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych. 

straż:
Już widza ten remont, żenada przed wyborami to wszystko zrobią a auto nadaje sie do poważnego remontu i tyla p. wójcie
2014-03-16 16:24:32
OSP gminne:
Panie Wójcie proponujemy sprzedać służbowego forda, kupić ewentualnie bardziej oszczędne auto, przede wszystkim małe auto a nie taką "krowę" dużą. W ten sposób mamy kase na remont naszego wozu bojowego , może nawet trochę pieniędzy by zostało na inny cel.
2014-03-17 10:49:18
CU:
ciągle się tak zastanawiam, czy ta osoba która napisała ten artykuł jest poczytalna?? cytuję:"Po spotkaniu z projektantem ustalono, że sala na pierwszym poziomie zostanie przekształcona w przebieralnię dla strażaków a obecna kuchnia zostanie przeprojektowana na łazienkę z natryskami".. pytam się więc autora tekstu ile ta strażnica ma poziomów, bo być może ta straż "puści" gminę z "torbami"!! a tak wypasiona kuchnia i pozłacane prysznice to wprowadzą wójta w totalną depresję:) i następne cytuję: "Puste pomieszczenie na poddaszu zostanie zaadaptowane na aneks kuchenny, biuro i salę rekreacyjną. Ogrzewanie zostanie zmienione na gazowe, co zapewni stałą temperaturę w budynku, w zimie i spowoduję, że sprzęt więcej nie zamarznie".. już to widzę te pare m2 zamienione na aneks kuchenny.. przez kilka lat pisało się w każdym sprawozdaniu straży "ADAPTACJA SALKI NAD GARAŻEM", tylko żadne władze tego nie czytają, bo są na zebraniu tylko po to by sie pokazać.. ogrzewanie gazowe przecież już było w
2014-03-17 18:21:31
admin:
Szanowna Pani/Panie, wszystkie artykuły w serwisie (poza udostępnionymi z innych serwisów, opatrzone odnośnikiem do źródła) oparte są na nagraniach audio-video. Jeśli są Państwo zainteresowani, mogę takowe materiały udostępnić.
2014-03-18 07:04:22
CU:
nic dodać nic ująć.. "dupochron" w 100% w wypowiedzi :)
2014-03-18 09:56:51
Górzanin:
Admin zrób proszę forum wyborcze, chcemy wiedzieć co nasza władza ma nam do powiedzenia jak wyborcy pytają.
2014-03-19 06:49:52
WCRUFUMRpcfpcKRLSH:
g5WOll kyjkzrwohtes, [url=http://aocorcrpuelj.com/]aocorcrpuelj[/url], [link=http://uhbjvyqhltod.com/]uhbjvyqhltod[/link], http://xtysiwqhlzcl.com/
2015-06-30 16:43:46
Bradley:
kIuFXN http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
2015-10-24 04:17:03
wxrqcppzbt:
ZWmn2n eqhmgckcfbft, [url=http://rrpxizfdjomn.com/]rrpxizfdjomn[/url], [link=http://jvgmasvkqegt.com/]jvgmasvkqegt[/link], http://dwpdgpquzlid.com/
2015-12-27 08:06:42
Barnypok:
q61awQ http://www.FyLitCl7Pf7ojQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
2017-01-03 16:10:25
Treść komentarza:
Autor: