A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 08.08.2020 r. godz: 22:45 221 dzień roku, imienieny: Emila i Cyryla

Kalendarium

więcej wydarzeń

Gmina

04.02.2014
OSP Miedźna podsumowała rok 2013

1 lutego br. odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedźnej. W zebraniu wzięli udział przedstawiciele gminy, radni, prezesi pozostałych jednostek OSP z gminy, przedstawiciele Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pszczynie i Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach.

Alojzy Chrostek – prezes jednostki – przedstawił sprawozdanie z działalności OSP Miedźna za rok 2013. Jednostka licząca 38 druhów, w ubiegłym roku brała udział w 32 akcjach ratowniczo-gaśniczych na terenie gminy i powiatu, 6 pożarach, usuwaniu 26 miejscowych zagrożeń. Łącznie we wszystkich akcjach brało udział 130 strażaków, którzy pracowali 68 godzin 20 min.

Druhowie z OSP Miedźna uczestniczyli w zabezpieczaniu rajdu rowerowego, rajdu samochodowego i gminnych dożynek, brali udział w powiatowych zawodach pożarniczych gdzie zajęli wysokie III miejsce, zabezpieczali 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Woli. Uczestniczyli w powiatowym spotkaniu opłatkowym w Studzienicach, pokazie sprzętu w SP nr 2 w Woli i pokazie cięcia samochodu w Górze. Poczet sztandarowy OSP towarzyszył w ostatniej drodze i pożegnaniu druha Henryka Kolarczyka, który zmarł w październiku 2013 roku.

Strażacy z Miedźnej brali udział nie tylko w gaszeniu pożarów i akcjach ratowniczych. Zarząd OSP kładzie duży naciska na rozwój i szkolenie swoich młodych adeptów, którzy brali udział w szkoleniach pierwszej pomocy, kursach na prawo jazdy B+E, C+E, kursach na kierowanie ruchem drogowym i sprowadzanie śmigłowca w czasie działań ratowniczych. Wszystkie szkolenia finansowane były ze środków Unii Europejskiej.

W czasie zebrania zwrócono również uwagę na niedociągnięcia, które powstały podczas remontu budynku Urzędu Gminy. Okazało się bowiem, że projektant nie przewidział montażu syreny alarmowej, wentylacji pomieszczeń budynku straży i systemu wyciągu spalin z samochodów. Powyższe uchybienia wynikły z faktu, że projektant nie skonsultował projektu z zarządem OSP i w ogóle nie wziął pod uwagę potrzeb wynikających z użytkowania budynku jednostki. Wszystkie te niedopatrzenia na szczęście udało się usunąć a nowy napis na budynku straży pojawi się już niebawem – zapewnia wójt.

Po przedstawieniu sprawozdań i udzieleniu absolutorium zarządowi OSP w Miedźnej przedstawiono również plany bieżący rok i najbliższe lata. Strażacy planują zakup mundurów wyjściowych, których potrzeba około 30 sztuk. Złożony został również wniosek na zakup nowego, ciężkiego samochodu bojowego. Wóz bojowy znajdujący się obecnie w posiadani jednostki, w 2016 roku będzie miał już 25 lat a nowy samochód byłby doskonałym prezent na 170 rocznicę istnienia OSP Miedźna, która przypada w 2017 roku.

Z przedstawionych sprawozdaniach z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w Miedźnej zobaczyć można ile strażacy robią dla mieszkańców naszej gminy. Dlatego też należą się im słowa uznania i wdzięczności za trud, ryzyko i prywatny czas, który poświęcają ratując życie i dobytki mieszkańców.

bUtaywsIosNrFojDW:
FrnLMq zpyrylxbyfta, [url=http://byyzxmaadwyg.com/]byyzxmaadwyg[/url], [link=http://nhnpgatucmfr.com/]nhnpgatucmfr[/link], http://cchdqfdumrgn.com/
2015-06-30 15:27:45
Treść komentarza:
Autor: