A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 25.02.2020 r. godz: 06:37 56 dzień roku, imienieny: Wiktora i Cezarego

Kalendarium

więcej wydarzeń

Gimnazja

19.06.2014
Gimnazjum w Miedźnej przystąpiło do projektu Szkoła Współpracy

W tym roku szkolnym nasze  gimnazjum przystąpiło do realizacji projektu Szkoła Współpracy objętego patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz współfinansowanego ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt ten ma pomóc we wspólnej rozmowie i wspólnej pracy uczniów, rodziców i nauczycieli przy realizacji statutowych zadań szkoły. Ma na celu zapoczątkowanie różnych inicjatyw społecznych, służy rozwojowi szkoły oraz komunikacji w relacjach uczeń – nauczyciel – rodzic. Przyczyni się także do pogłębienia współpracy przy tworzeniu i realizowaniu koncepcji pracy szkoły, programu wychowawczego czy programu profilaktyki. Aktywność wszystkich uczestników społeczności szkolnej przyczyni się do podniesienia jakości pracy szkoły. Uczniowie i rodzice, w wyniku szerszego włączenia się w działania szkoły, będą silniej z nią związani, a co najistotniejsze wzrośnie poczucie współodpowiedzialności za procesy jakie mają miejsce w szkole. Celem więc ma być platforma porozumienia i współpracy wszystkich zainteresowanych rozwojem szkoły. Koordynatorami projektu w naszym gimnazjum są:

Karina Bryja – dyrektor szkoły
Magdalena Grycz – Mocko - opiekun Samorządu Uczniowskiego,
Beata Cieplińska oraz Małgorzata Bartas -  przedstawiciele rodziców,
Zuzanna Jamrozik i Patrycja Cieplińska – przedstawiciele uczniów.

Pierwszym etapem projektu było dwudniowe szkolenie zorganizowane na początku czerwca 2014 r., podczas którego wszyscy uczestnicy przypomnieli sobie jakie są ich zadania i kompetencje w zakresie działalności szkoły, dokonali analizy stanu faktycznego oraz przygotowali się do przeprowadzenia debat wśród członków Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz społeczności uczniowskiej. W trakcie tych debat, organizowanych oddzielnie dla każdej z grup, uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytania dotyczące współdziałania i zaangażowania poszczególnych zespołów. Podstawowe pytanie, wspólne dla wszystkich debat to:

„Co powinno się zmienić, żeby zarówno uczniowie jak i ich rodzice chcieli się angażować w życie szkoły, byli aktywni, mieli poczucie wpływu i dobrze się czuli w „NASZEJ SZKOLE”?

Wnioski z debat będą bardzo ważnym punktem wyjściowym do opracowania PROGRAMU WSPÓŁPRACY.
Efektem tych zadań będzie także modyfikacja i usprawnienie prac Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców, aby rozwijać kompetencje społeczne i obywatelskie.

SZKOŁA WSPÓŁPRACY to dla wszystkich przestrzeń do współpracy i komunikacji, która jest zalążkiem dobrego działania. Relacje, które budowane są na zaufaniu sprzyjają współpracy i kreatywności oraz wiążą jednostkę ze społeczeństwem. Dlatego będziemy zachęcać wszystkich UCZNIÓW, RODZICÓW i NAUCZYCIELI do aktywnego udziału w projekcie.

Magdalena Grycz - Mocko

Treść komentarza:
Autor: