A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 23.02.2020 r. godz: 21:23 54 dzień roku, imienieny: Romany i Damiana

Kalendarium

więcej wydarzeń

Gimnazja

31.12.2013
Spotkanie projektowe w Druten w Holandii

Niedziela, 1 grudnia
O godz. 13 wyruszyliśmy z Miedźnej na lotnisko w Krakowie, skąd mieliśmy bezpośredni lot do Amsterdamu. Wylot samolotu był opóźniony około godziny. Żeby się nie nudzić oglądałyśmy filmy na laptopie. Po wejściu na pokład z niecierpliwością czekaliśmy na start, gdyż była to nasza pierwsza podróż samolotem. Amsterdam przywitał nas nocnymi światłami miasta. Na lotnisku oczekiwał nas pan Rick - dyrektor szkoły partnerskiej, który zabrał nas do Druten, gdzie mieszkały goszczące nas rodziny.
Poniedziałek, 2 grudnia
W poniedziałek rano udaliśmy się do szkoły, gdzie zaplanowano dla nas serię warsztatów. Po krótkim zapoznaniu, zaproszono nas gry, która polegała na szukaniu ukrytych pytań związanych z ekologią i odpowiadaniu na nie. Oczywiście w języku angielskim. Następnie projektowaliśmy folder na temat oszczędzania energii, wody i recyklingu.
Po południu udaliśmy się nad rzekę Waal, gdzie pan przewodnik prowadził krótki wykład. Odwiedziliśmy także zielny ogródek wykonany przez uczniów, a wieczór spędziliśmy z rodzinami uczniów, u których mieszkałyśmy.
Wtorek, 3 grudnia
Dzień rozpoczęłyśmy od przywitania Świętego Mikołaja i czarnych Piotrusiów. Ulicą przeszła parada, na czele której jechał Mikołaj na białym rumaku. Mikołaj powitał delegacje wszystkich szkół w ich narodowych językach. Po powrocie do klas zostaliśmy obdarowani prezentami, co było miłym zaskoczeniem. Podarunki były wykonane własnoręcznie.
Po lunchu udaliśmy się do zakładu przetwórstwa odpadów ARN BV. Dowiedziałyśmy się, że dzięki procesowi recyklingu miasto uzyskuje gaz, który jest wykorzystywany jako paliwo do autobusów oraz energię, która zasila pobliskie miasto. Nie spodziewaliśmy się, że tak efektywnie można wykorzystać coś co naszym zdaniem nadaje się tylko do wyrzucenia. Atrakcją tej wizyty było spotkanie z sokołem, którego zadaniem jest odstraszanie innych ptaków. Późnym południem, wspólnie z holenderskimi przyjaciółmi wybraliśmy się na miasto, a potem na kolację.
Środa, 4 grudnia
Dzień zaczęliśmy od pójścia na kryty plac zabaw o nazwie Kid World. Był to dla nas fajny powrót do zabaw z dzieciństwa. Po ogodzinie wróciliśmy do szkoły i uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których robiliśmy portfele z kartonów po napojach.
Następnie udaliśmy się do szkoły Pax Christi College (taki odpowiednik naszego gimnazjum), gdzie braliśmy udział w lekcjach chemii i fizyki. Wieczorem uczniowie i nauczyciele uczestniczący w programie Comenius wraz ze swoimi rodzinami zjedli wspólną kolację. Na koniec, każdy kraj przedstawił przygotowany przez siebie występ. Były to piosenki, tańce i inne występy artystyczne. Bawiliśmy się świetnie, ale w końcu nadszedł czas pożegnania.
Czwartek, 5 grudnia
Wstaliśmy bardzo wcześnie rano. Rozstanie z rodzinami było naprawdę trudne. Bardzo ich polubiliśmy. O 6.00 przyjechał po nas Rick. Podróż minęła szybko. Lotnisko w Amsterdamie jest ogromne. Kiedy powiedziano, że trzeba już iść do samolotu, wzięliśmy walizki i ruszyliśmy. Autokar zawiózł nas pod sam samolot i wsiedliśmy na pokład. Na szczęście nie było takich opóźnień jak poprzednim razem. Po jakiś piętnastu minutach samolot wzbił się w powietrze. Widoki były piękne. Gdy byliśmy jeszcze nisko widzieliśmy cały Amsterdam i inne miasta, a potem już tylko chmury. Mieliśmy wrażenie, że na niebie jest wata cukrowa. Lot był krótszy niż poprzedni, ale teraz był o wiele bardziej ciekawy. Gdy już dolecieliśmy do Krakowa każdy miał łezkę w oku. Wszyscy przywiązaliśmy się nie tylko do rodzin, u których mieszkali, ale też do innych nowopoznanych przyjaciół. Nasza krótka holenderska przygoda dobiegła końca. Nikt z nas nigdy nie zapomni tych wspaniałych przeżyć!

Sprawozdanie przygotowały: Dominika Komandera (2b), Justyna Bryja (1a), Maria Maroszek (1a), Wiktoria Sajdok (1a).

GALERIA FOTO GIMNAZJUM KLIKNIJ TUTAJ

Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Miedźnej

Treść komentarza:
Autor: