A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Gmina Miedźna Lokalny portal gminny
propozycja reklamy aktulnosci
Dzisiaj mamy: 22.10.2020 r. godz: 11:06 296 dzień roku, imienieny: Filipa i Kordulii

Kalendarium

więcej wydarzeń

Edukacja

Strona główna » Aktualności » Edukacja
03.09.2014
Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

1 września 2014r. w Zespole Szkół w Miedźnej poraz pierwszy miała miejsce uroczysta inauguracja rozpoczęcia nowego roku szkolnego, którą otworzyła p. Karina Bryja dyrektor Zespołu Szkół w Miedźnej, serdecznie witając obecnych gości: Wójta Gminy Miedźna p.Bogdana Taranowskiego, dyrektor ZOIW p.Mariannę Korkosz, ks. Dziekana Henryka Kafkę oraz wszystkich pedagogów, uczniów i rodziców. Jako pierwszy głos zabrał wójt gminy Miedźna, który uroczyście pożegnał dyrektor p. Annę Musiel-Gruszkę. Podziękował jej za oddaną pracę na stanowisku dyrektora.
Następnie powitał dyrektor Zespołu Szkół w Miedźnej p.Karinę Bryję - życząc jej wielu sukcesów. Obowiązki wicedyrektora zostały powierzone p. Annie Musiel-Gruszce.

Po części oficjalnej  dyrektor Zespołu Szkół w Miedźnej omówiła organizację bieżącego roku szkolnego. Szczególne słowa zachęty i otuchy skierowała do uczniów rozpoczynających naukę w naszym gimnazjum i szkole podstawowej. Następnie przedstawiła wychowawców klas pierwszych. Na zakończenie pierwszej części uroczystości dyrektor Zespołu Szkół życzyła wszystkim uczniom pomyślności, sukcesów i wytrwałości w dążeniu do uzyskiwania najlepszych wyników w nauce. Kolejnym punktem uroczystości była msza święta w kościele Św. Klemensa w Miedźnej. Po
mszy młodzież z Zespołu Szkół w Miedźnej udała się do budynku szkoły na spotkanie z wychowawcami. Natomiast uczniowie klas I-III zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny. Pierwszoklasiści otrzymali rogi obfitości na osłodę życia szkolnego.

Wyjątkowy charakter miała także Inauguracja Roku Szkolnego 2014/2015, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli.

Wójt Gminy Miedźna p.Bogdan Taranowski pożegnał dotychczasowego dyrektora, p.Lucynę Laszczak. Serdecznie podziękował pani dyrektor za 34 lata pracy, w tym 15 lat na stanowisku dyrektora szkoły i 7 lat na stanowisku wicedyrektora. Życzył jej również wszystkiego dobrego podczas zasłużonej emerytury. Do życzeń dołączyła się dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej p. Marianna Korkosz oraz p. Barbara Bandoła dyrektor Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. prof. Józefa Tischnera w Woli. Następnie wójt gminy Miedźna przywitał nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli p. Sebastiana Pyjasa.

Po części oficjalnej p. Marzena Janusz przypomniała rys historyczny związany z 75 rocznicą rozpoczęcia II Wojny Światowej i 70 rocznicą Powstania Warszawskiego. W części artystycznej dzieci z klasy IV zaśpiewały piosenkę o
bezpieczeństwie w języku angielskim. Na zakończenie wystąpił zespół Kolorowa Tęcza. Na zakończenie inauguracji  dyrektor szkoły p. Sebastian Pyjas wraz z wychowawczyniami: p. Anną Fuks, p. Teresą Szczotką i p. Renatą Sanocką, przywitał uczniów klasy pierwszej.

Podczas akademii bardzo mile zostali powitani uczniowie z klasy 0 wraz z wychowawczyniami – paniami Stanisławą Bialik i Ewą Stańkowską. Po zakończeniu akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas, gdzie poznali plan lekcji na najbliższe dni nauki.
UGM, P. Włosiak, A. Włosiak


Treść komentarza:
Autor: